İnternetim yok

İnternetim persembe gününden beri doğru düzgün yok. Gidiyor PC den bakitorim DNS probed finished no internet diyor ve bağlanmiyor. Telefonda girip sınırlı Baglanti diyor. Modeme reset attım bı 10 defa kadar sorun çözülmedi. Modem verilerine baktığımda snr değerleri 17 ye 8.2 çok çok düşük. Arkadaşımın evine gittim dün girdim onların nete değerlerine baktım 28 e 20 dbs. Modemle veya PC ile zerre alakası yok. Modemide değiştim pcyide onlardada aynı hatayi verdi. Destek kaydından sorun bildiriyorum sorun çözüldü 24 saatir Internetin var diyorlar. Bende biliyorum modeme internetin geldiğini 51 e 8.1 modeme giriş var. Sorun burda değil. Sorun snr değerlerinin çok düşük olmasında yüksek ihtimal. Yoğun kullanılan bı internette değil tek yaşıyorum ya telefom bağlı oluyor yada PC. Bu modem bunun üstesinden rahatlıkla gelebilir. Sürekli hata yok diyip duruyorlar. Modem firmasını aradım değerli sordular snr çok düşük modeminizle alakalı sorun yok dediler sizin sorununuzu internet sağlayıcınız çözebilir sadece dediler. Turknette umursamıyor.Tip öğrencisiyim sınavım var haftaya cuma ders çalışmam gerekirken bu saçma ■■■■■ şeylerle uğraşıyorum. Gençler altyapım 66 mps e kadar destekliyor santral kutusuyla aramdaki mesafe 200 metre böyle bı sorun yaşamamam lazim

SNR Değerinin düşüklüğüyle ilgili bir sorun varsa şuanki aldığınız download değerinizden daha az bir downloada çekmelerini isteyerek TurkNet’ten SNR Değeriniz yükselir.

Merhaba, sizinle telegram üzerinden konuşmuştuk. Önce DNS sorununuzu hallettik ama, düşük SNR değeri ile sürekli kopma olabileceğini söylemiştim size. Bir hattın kararlı bir hale gelebilmesi için en kötü SNR değerinin 10 db olması gerekiyor sizin SNR değeriniz 8.2 db ve yoğunluk zamanlarında bu SNR değeri ıyice düşüyor ve kopmalar dalgalanmalar meydana geliyor.

Çözüm

Modeminiz otomatik SNR değeri belirlediği ve manüel SNR değeri ayarı olmadığı için şu anda kullandığınız paketin bir alt paketini kullanacaksınız.

Ya da Manuel olarak SNR değeri ayarlanabilir bir modem alacaksınız.

1 Beğeni

35 mbpste daha kararsiz çalışıyor ilk olarak 35 le başladım zaten. 20 lerde geziyodu 50 ye çıkarınca düzelmişti zaten ;(

O zaman ya iç tesisatı iptal edip prizden internet almayacak, dışarıdancat6 kablo çekeceksiniz. Ya da SNR değeri manuel ayarlanabilir bir modem alıp (Keenetic Extra yada Keenetic Omni öneririm) SNR değerinizi manuel olarak 10 db ye ayarlayıp, daha kararlı ve daha stabil bir internet kullanacaksınız.

Peki bunun apartmandaki kablolarla alakali olabilir mi ? Çünkü 50mbpse ilk gectigimde bı sorun yoktu. Oyunda steamde heryerde denedim çok sabit ve stabil çalışıyordu. Acaba kablolarda ezilme falan olmuş olabilir mi ?. Çünkü 35 mbpste internet lesinde lesiydi ;(

Interneti priz üzerinden alıyorsunuz. Ben hiç bir zaman priz üzerinden alınan ınterneti önermiyorum. Çünkü priz içinde olan materyaller direnç oluşturup zayıflamaya neden olur ve iç tesisat demek her oda sayısı kadar ek demektir.

Priz üzerinden internet almayı iptal edip dışarıdan cat6 kablo cekmenizi öneririm.

1 Beğeni

Ortalama ne kadar tutar ki bilmiyorum onuda. Bide apartmanim yeni bı 3 yil kadar önce tamamlandi.2 yıldir var internette bu güne kadar kimsede sorun olmadida bende olması anormal değil mi ? Türk telekomda kullanırken bı sorun olmamisti. Böyle bi sorunla hiç karşılaşmadım. TurkNet 'e gecerkende yüzlerce kez aynı şeyi söyledim. Sınavlarım yüz yüze ders çalışıyorum kopma donma olur mi diye asla dediler. Hatta konuştuğum kişi hattın çok temiz olduğunu santralde yakin olduğundan asla sorun yaşamazsınız dedi. Abone oluncaya kadar herşey güzel iyi hoşta iş hizmete gelince topu sürekli taca atmak neden? Ben mesela hızımı 35 e çekmek istemiyorum.Bi üst kattaki komşum 50 mbps türktelekom kullanıyorda sorunsuz bı alt katta ben neden aynı altyapida böyle saçma sapan sorunlar yaşıyorum. Az daha modem bozuk diye 600 lira verip modem alıcaktim.aAllahtan başka modemle deneyin dedilerde modemden bağımsız olduğunu anladım :frowning:

28 saat sonunda konu otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.