İnternetim olmasına rağmen altyapım artık gözükmüyor

Merhaba, 8 aydır TurkNet kullanıcısıyım, internetim aktif olarak çalışmasına rağmen yaklaşık son 4 aydır adres altyapı sorgulamalarında çıkmıyorum, altyapı hız sorgulaması vs. yapamıyorum. Ayrıca yine internetim olmasına rağmen “Teknik& Destek” kısmından “Teknik Bilgiler” görüntülediğimde, indirme ve yükleme hızı alamıyorum. Bunun dışında modem buluşmuyor olarak da yazabiliyor. Şuan bu konuyu TurkNet sabit internetim ile yazıyorum. Ekte farklı sitelerden aldığım adres altyapı sorgulamalarını paylaşıyorum.

Not: Komşularımda bir sıkıntı yok onların altyapıları görünüyor, türk telekom ile de görüştüm altyapım onlarda da yok olarak görünüyormuş ve yeni abonelik başvuru yapın port açılınca haber veririz diyorlar. Olan portuma ne oldu anlamış değilim, yaklaşık 15 senedir oturduğum adreste internet kullanmaktayım, TurkNet 'e geçtikten sonra başıma böyle bir şey geldi.

TurkNet:

Türk Telekom:
resim_2022-05-08_153437154

Netspeed:

millenicom:

gıbırnet:

BU KONUDA DESTEKLERİNİZİ RİCA EDERİM.

yok mu bu sorunun çözümü ?

İzmir konak ta türk telekom kullanan arkadaşım 15 senedir aynı evde aynı hattı kullanıyor ve bildiğim kadarıyla 5 senedir alt yapı sorgusunda adresinde alt yapı yok gözüküyor. TT müdürlüğüne giderek ancak duruma aktarabilirsiniz

2 Beğeni

TurkNet ile birlikte yalın internete geçtim ev telefonunu kapattırdığım için mi gözükmüyor artık acaba çok saçma

Bu durum farklı bir sebepten dolayı yaşanıyor olabilir. En iyi bölgenizde bulunan TT bölge müdürlüğüne giderek durumu öğrenebilirsiniz.

Şahsen ben olsam bunu bir sorun olarak çok kurcalamak istemedim. Hele ki Telekom müdürlüğüne gidip benim altyapım yok ama evde internet kullanıyorum hiç demezdim

Öncelik olarak benim altyapım var zaten altyapım olmasa 15 senedir nasıl internet kullanayım? TurkNet 'e geçtikten 4 ay sonra altyapı bilgilerim sistemden silinmiş :slight_smile: ikincisi bu benim için bir sorun çünkü TurkNet ten memnun olmadığım zaman başka sağlayıcıya geçmem gerek ama altyapı gözükmezse nasıl geçeyim?

2009da kendimize ait binaya geçmiştik geçen yıldan bu yana bu sitede sorgulama yaptığımda adresim gözükmezdi babamla şansımıza kapatacağımız internet hattı olduğu için tt ofisine gidip destek kaydı açtırdım hattımızı yenileyin diye gözükmüyor falan 1 gün sonra geldiler düzelttiler.

TurkNet öncesi aboneliği lokasyonunuza ait olmayan bir dağıtım kutusu veya saha dolabı üzerinden vermiş olabilirler (önceden Superonline ekipleri bunu illegal olarak yapıyordu) TT saha Personeli arkadaşıma bunu sorduğum zaman ise eğer topografik olarak yoksa söker atarız demişti. Bu yüzden sizin için şu an engel teşkil etmiyor ise dokunmayın demiştim. Yine de siz bilirsiniz. Bağlı olduğunuz Telekom müdürlüğüne gidip altyapısı görünen (aynı apartmanda ki) komşunuzun devre numarasını verip adresinizi sisteme ekleyebilirsiniz.

1 Beğeni