İnternetim gitti

Hattım yapa ya dahil ettiler, tam hızım yukselicek derken TurkNet mobil uygulamadan teknik bilgilere baktım 0 mbps gözüküyordu fakat internet vardı daha sonra problem yaşamayalım diye talep oluşturdum. Henüz yapaya geçiş tamamlanmadı ondan böyle denildi. Bir süre sonra durduk yere kullanıcı adı ve sifrem SMS olarak bana geldi. Eve gittiğimde internet yoktu, modemdeki internet ışığı gitmişti. Bir talep daha açtım modemi tekrar kurun dediler tekrar kurdum sonuç yok. Ekip gönderdiler oda iç hattı kontrol etti ve modemi yeniden kurdu. Hala internet yok. Bugün yine modemi yeniden kurun diyorlar. Bir kaç kere daha kuracağım sanırım.

Merhaba, Modeminizin hangi ışıkları yanmıyor? Özelden, abone müşteri numaranızı paylaşır mısınız? İnternet olduğu zaman hızınız nasıldı?

1 Beğeni

Merhaba öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Modemin de sadece internet ışığım yanmıyor. Hizmet numaram 2143882. İnternet varken 10mbps kullanıyordum yapa ile modeme gelen sinyal 13mbps. Bölgede fiber sebekeler konuldu fakat aktif hale gelmedi hala

Öncelikle sıfırdan kurulum yapmanız gerekiyor yani fabrika ayarlarına döndürüp kurulumu tekrar yapınız.

@algul98 :smiley:
Yazıda kurduğumu hatta ekip gelip kurduğunu söyledim .

Fabrika ayarlarına alıp kurulum yaptınız mı ?

Evet. Ekip gelipte yaptı. Daha sonra ben yaptım hiçbir şekilde olmuyor.

1 Beğeni

Modem marka model nedir ?

Modem Tp-link w9970v3

Sadece internet ışığı yanmıyor ise kullanıcı adı şifrenizi kontrol edin… modemin aldığı ip ye bakın.

Kullanıcı adı ve şifre de problem yok. Altyapisal bir hata olduğunu düşünüyorum. Farklı modemle de denedim

Eve teknik ekip gelip kurdu ben hata yaptım diyelim defalarca kuruluma rağmen, ekiptemi yanlış yaptı :thinking:

Mümkün olabilir. Sonuçta insan faktörü var :person_shrugging:

SMS ile gelen kullanıcı adı ve şifreyi birebir kopyalayıp yapıştırıyorum yine de kullanıcı adı ve sifre de hata olabilir mi :smile:

Modem ip alabiliyor mu? Alıyor ise ne alıyor bakar mısın

Modem Ip alamiyor teknik bilgilerde offline gozukuyor. 11-13 mbps sinyal geliyor.