İnternetim çok yavaş

TurkNet 'i bana çok tavsiye etmişlerdi zamanında. vodafone dan son derece memnuniyetsiz bir şekilde ayrıldığım için bu iss ye şans vermek istedim. Bana aktif altyapılarında olduğumu ve 100mbps download sınırsız internet vereceklerini söylediler. İnternetim bağlandı ancak aldığım hız 5 mbps download ve ms sabit değil. Online oyun oynamak imkansız hale geldi bu internetle vodafone dan nefret ederdim ama bu iss zirveye oynuyor şuanda benim için en dandik iss olma yolunda 1 hafta daha sorunum devam ederse iptal edeceğim. Merak edenler için altta speedtest üzerinden yapmış olduğum hız testini veriyorum.

Hat değerlerinizi atabilir misiniz?

şu şekilde

Hat zayıflamanız çok fazla. İç tesisatı kontrol ettirin

20 30 db arası çok iyi deniyor 50 db üzerinde sorun yaşanabileceği yazıyor forumunuzda beyefendi. vodafone da bu kadar yavaş değildi sanırım hala adsl olduğu için böyle ama bu kadar da yavaş olmamalıydı 100 mbps dediler 2 ve 5 arası veriyorlar ping değerlerim de sabit değil kablolu kullandığım halde

Bu bilgi https://help.keenetic.com/hc/tr/articles/360015810899-VDSL-hat-parametreleri adresinden alınmıştır. Burada bir hata olabilir. Kontrol edilmesi için kaynak bağlantıya bilgi verildi. Zayıflama ne kadar az ise hat o kadar iyidir. Snr değeri 10 db altında ise yine problem çıkma olasılığı yüksek.

Online işlem merkezi üzerinden kayıt oluşturun. Not olarak yerinde destek ekibi talep ediyorum şeklinde yazın. Eğer sorun sizin modeminiz veya iç tesisat ile ilgili ise 99 TL servis bedeli vardır. Sorun sizden kaynaklı değil ise ücret alınmaz.

online işlem merkezinde şu an kaydım var aktivasyon problemi adında başka kayıt açamıyorum. aktivasyonumda hala tamamlanmamış

100 Mbps değil, 100 Mbps’e kadar paketiniz. Santralden 100 Mbps çıkar ama santral mesafesi arttıkça bu hız düşer. Öncelikle iç tesisatınızı kontrol ettirmeniz lazım. Tesisatta sorun yoksa ve vae adsl/vdsl mesafeniz uygunsa vae geçişi talep edebilirsiniz.

Bu adresten zayıflamanızı yazarak alabileceğiniz hızı kontrol edebilirsiniz.

1 Beğeni

evet zayıflamamı yazdım sonuçlar bunlar yine de verdikleri internet bunun yanına bile yaklaşmamakta.
Birde aktivasyon sürecim hala tamamlanmadı bunun sebebi nedir eve geldiler belgeleri verdik ancak hala belgelerinizi hazırlayın aşamasında. Ben Türknetten pişman olmak istemiyorum.

Hocam öyle diyorsunuz güzelde benim hat değerlerim mükemmel gözüküyor, 100 mbps ekstraya geçiş yaptım ama aldığım hız 10 mbps peki sorun nerde. Bu dediğüniz şeyleri boşa çıkartıyor. Konu açtım daha hiçkimse doğru düzgün destek vermedi bana. TurkNet Online İşlem Merkezi 5 gündür sorunu halletik diyip kapatıyorlar destek kayıtlarını. Yani bu kısır döngü sonsuza kadar devammı edecek bu şekilde? Biri demeyecekmi bu adam neden bu kadar yazıyor diye

Aktivasyon hizmeti tamamlandıktan sonra tekrar yazarsınız