İnternetim anlık yavaşladı

Denedim fakat işe yarmadı

Aynı şekilde. Sorunsuz 94 Mbps aldığım Download hızım anlık 0.83 Kbps. Yine başladık. !!

Senin de şuan mı başladı ?

1 saat kadar oldu başlayalı. Ne hikmetse geçen sene de tam Kasım ayına denk gelmişti bu sorun… Hatta Türkiye’nin bütün bölgelerinde, çok fazla bu sorunu yaşayan kullanıcı vardı, gerekli iyileştirme çalışmaları yapıldı dendi ve sorun düzelmişti. Fakat görüyoruz ki yine Kasım ayına denk getirip tekrar başladı ‘‘satürasyon’’ diyerek geçiştirdikleri uydurmaca.

Evet aynı sorun şu anda bende de başladı konum Manisa. 94 hız alırdım normalde şu an 1 in altında. Neden yavaş bi reset atayım modeme dedim sonra yine aynıydı derken birden hızlandı normal hızlara döndü fakat 5dk sonra tekrar 1 in altında düştük nedir bu sorun böyle ?

Bende manisadayım aynı şekil benim de böyle oldu bi sevindim. Sonrasında tekrar düştü

Hep de Manisa oluyor bu satürasyon sorununun başlangıcı. Ben de Manisa/Akhisar’dayım.

1 Beğeni

Resmi olarak “satürasyon” dedikleri ve 2 ay boyunca akşamları sürünen internet sorunumuz sanırım tekrar başladı yalnız bu sefer hiç uğraşamam bi kaç gün devam ederse direk taşıyacağım haftalarca oyaladılar bizi daha önceleri.

1 Beğeni

Benim 1 sene bile olmadı tekrar başladı şuan herşeyi denedim fakat hala aynı

@EFG Hocam bu işe nolur bi el atın daha 1 sene olmadı bu sorun sizin sayenizde çözülmüştü kaç saat akşamları bilgisayarıma bağlanmışlardı 3. ye yaşıyoruz.

Şu anda düzeldi bakalım ne kadar süre devam edecek derken yine gitti ard arda yaptığım 2 hız testinin sonuçları her şeyi anlatıyor bence tarih ve saat bilgilerini de ekledim. @EFG


Hocam aynı şekil acaba manisa da mı var genel bir sorun? Türknet kullanan arkadaşlarım yanımda şuan hiçbirinde bir sıkıntı yok.

Ben Soma’dayım geçen sene merkezdeki arkadaşımla eş zamanlı oluyordu ama dibimde Bergama’daki arkadaşta hiçbir sıkıntı yoktu. Manisa’daki kullanıcılarda yine dertler başladı sanırım. İşin kötü yanı destek merkezindeki arkadaşlar asla yardımcı olmuyorlar sorun yok vs diyip 1 aydan fazla uğraştığımı biliyorum.

Düzeldi mi kanka senin ? bende hala aynı.

1 Beğeni

2 dakikadır normale döndü birazdan tekrar gider bu şekilde oluyor.

Normalde hemen cevap gelirdi ama şuan bir sıkıntı mı var yetkili kimse dönmüyor

Anlık düzeldi, fakat birazdan yine başlayacağını düşünüyorum.

Muhtemelen anlık saturasyon problemi var gibi. @EFG müsait olduğunda ilgilenecektir. @Baran arkadaş da iletecektir.

Şu anlık herhangi bir arıza bilgisi gelmedi bölgesel yoğunluk kaynaklı bir sorun oluşmuş olabilir. Herhangi bir bilgi gelmesi durumunda buradan duyurulacaktır.

2 Beğeni

Çanakkale’de yaşıyorum, yaklaşık 1 hafta önce gece bir arıza oldu ardından oim anasayfada bölgesel arıza uyarısı çıktı. Ardından bugüne kadar her akşam bu problem yaşanıyor. Gündüz saatleri ve gece internetim gerçekten stabil ve tam olması gerektiği gibi. 5-6 destek kaydı açtım fakat sorun sürekli benim tesisatım ve modemimde arandı. Her seferinde sorun göremedik, çözdük vs. vs. denildi. Her akşam 19.00-02.00 arası sekmeden bozulan bir tesisat sistemi garip geliyor. Geçen sene yaşanan soruna çok benziyor.tracert
dsl