İnternete bağlanamıyorum

Modem kurulumu yaptım tüm ışıklar yanıyor fakat 2 gündür internetim yok !

Dsl ve internet ışığınız yanıyor mu ? Modem hat değerleri atabilir misiniz ?

Online İşlemler Teknik bilgilerde ip adresiniz 10.255 ile mi başlıyor ? Tüm ışıklar yandığına göre muhtemelen yanlış kurulum yaptınız.

1 Beğeni

Bahsi edilen sorunu ben de yaşadım bilinmeyen bir nedenden dolayı hattım kapatılmıştı ve yanlış kurulum yapmamıştım. Bunu araştırmak yerine ezber cevaplar veriyorsunuz. Giderek üzücü olmaya başladı. Hayal kırıklığı.

Muhtemelen Pppoe eşleşmeme hatası aldınız ve düzelttiler. Sorun direk ondan kaynaklı diyemeyiz. Önce kurulum bilgileri kontrol edilir eğer doğru ise sırasıyla gerekli düzgün yönlendirme yapılır. Ezbere cevap vermek yerine basit kontrollerden çözüme doğru gitme taraftarıyım çünkü bu problemi yaşayıp buraya gelen 10 kullanıcıdan üçünün sorunu yanlış kurulumdan kaynaklanıyordu. :slight_smile:

1 Beğeni

Merhaba hocam benim internetim dün aniden gitti. modemdeki tüm ışıklar sorunsuz yanıyor. Modem bozuldu diye düşündük sağlam bir modem geitrdik kurduk onda da aynı tüm ışıklar yanıyor ama internet yok. ne telefonda ne bilgisayarda.

![IMG_20201130_163056|375x500]

İp adresi normal görünüyor. Destek kaydı açtınız mı?

1 Beğeni

Evet hocam açtım hiçbir sorun yok dediler bana. Şuan ne yapacağımı bilmiyorum

Hocam yukarıda kurulum bilgileri üzerinde durmuşsunuz. Ben ona özellikle dikkat ettim TurkNet modem şifre bilgilerinden aldım 2 kere reset işlemi yaptım ama aynı. Bütün ışıklar sorunsuz yanıyor ama internet yok. Aytıca iki farklı modem denedim hepsi aynı

Fotoğrafta hiçbir sorun görünmüyor. 2 farklı modemde denemişsiniz yine aynı. Yukarıda bahsettiğim olayda ip adresi 10.255 ile başlıyor fakat sizde sorun yok gibi.

Ödenmemiş fatura var mı veya aile profili aktif mi ?

Merhaba aynı sorun bedede var herşey normal tüm ışıklar yanıyor sanki internet varmışta kullanıyormuşuz gibi birden internet gitti 2 gündür yok . müşteri hizmetleri işlerini bilmiyor hemen modem bozuk diyorlar farkı modem denettirdiler sonuç değişmedi kaç kere yeniden kurulum yaptım yok internete bağlanmıyor.

Online işlem merkezi üzerinden kayıt açtınız ise oradan gelecek cevabı bekleyin şimdilik