İnternet yok

55562253

Kablolu bağlantıda sıkıntısı yokken kablosuzda sıkıtnı yaşadığı için operatörü suçlayan o kadar çok kişi varki o yüzden sürekli kablolu test isteniyor.
Sadece kablosuzda yaşanan sıkıntıların evlerde bulunan modem ile ilgili olduğu bilen çok az kişi olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca kullandığınız diğer gönderide modemin zte h168a olduğunu yazmışsınız bu modemi arkadaşım kullanıyor 5 ghz wifi konusunda sıkıntısı var, 5 ghz wifiye bağlanınca kablolu bağkantı dahil interneti aşırı derecede kötü etkiliyor. Mümkünse hız testini yaparken wifi kapalı şekilde yapın.

OİM’e defalarca kablolu testi de attım sonuç değişmiyor. Bir diğer husus da 2.4 ghz wifi kullanıyorum 5’i kullanmıyorum.

Modemi 5-10 dk kapatıp açınca hız 33’te sabit kalıyor. Birkaç saat sonra 10 mbps nin altına düşüyor. Az önce de modemde internet ışığı kırmızı oldu sonra yeşile döndü. Wifi hız testinde 33 mbps aldım fakat birkaç dakika ya da saate yine 10 mbps nin altına düşecek. Kısır döngü oldu artık

Başka modemlerle test ettiniz mi ?

Selamlar @Berkaybaz01, 55583231 numaralı kayıt üzerinden süreciniz yerel sağlayıcı saha ekiplerine iletildi. Takip ediyorum :raised_hand:

Hayır test etmedim. Test edebileceğim alternatif bir modem yok.