İnternet yok acil destek

TurkNet aboneliği bağlandıktan sonra 3 gün internet kullandım daha sonra dsl yanmamaya başladı yaklaşık 40 gündür sorun devam ediyor en som gelen mesaj şu şekilde hiç bişe anlamadım ?ben vae altyapı kullanıyordum yapa ne alaka birden bire ? İlk abone olurken yapa yok denildi binada şimdi yapa yı mı bekleyecez bu süreç nasıl ilerler ?

Öncelik olarak internet bağlantınız tamamlansın sonra Yapa alt yapıda aldığınız hızı görebilirim. Adresinizi sorguladım Vae alt yapıda sizin adresiniz için boş port yok bu sebep ile Yapa alt yapısından devam edeceğiz.

@EFG @ModeratriX @HKN

1 Beğeni

Farklı bir iss ten geçiş miydi yoksa sıfırdan abonelik miydi?

Süperonline san geçiş yaptım geçiş yaptıktan sonra başka Port tanımladılar 2 gün 35mbit hız aldım ondan sonra gitti internetim en son konuşmam da bu şekilde salı günü Türk net ekininin geleceği söylendi yapa alt yapısına geçiş için santrale uzaklığım 610metre Asus modem var vdsl bir sorun yaşarmıyım.

610 metreden 35 alabilirsiniz diye düşünüyorum. Asus modem ile yapa da sorun olacağını sanmıyorum.

YAPA ‘ya izinsiz geçiş yapılmasını kesinlikle onaylamıyorum. TurkNet kafasına göre abonesini YAPA’ ya geçirerek mağdur ediyor. Adam şimdi elindeki porttan ve kullanmış olduğu sabit hattan da olacak.

Kaldı ki Türk Telekom birçok yerde fiber dönüşümüne gidiyor. Eski bakır kabloların da toplamasını yapıyor. TurkNet bunu bilerek YAPA 'ya geçişlere devam ediyor.

Bence uzun bir süre YAPA’ ya abone almamalı. Alacak ise de müşterinin sesli yada yazılı onayı olmadan bunu yapamamalıdır.

Geçmiş olsun…

Çünkü vae de port yok. Büyük ihtimalle aktivasyon olmadan Superonline sinyali üzerinden kullanım yaptılar TurkNet üzerinden sinyal alınmak istediğinde port sorunu baş gösterdi. İstemiyor ise iptal ettirebilir bu aşamada.

@ModeratriX geçiş işleminde boş port muhabbetinin olacağını sanmıyorum. Çünkü kendi portu var. Kendi portunu neden kaptırsın? Sonuçta abonelik iptali yapmamış. Geçiş işlemi nedeniyle port sorunu olması inandırıcı gelmedi.

Ayrıca iptal ettirirse tamamen ortada kalır.

geçiş işlemlerinde en az 1 portun boş olması şartı aranıyormuş. Eğer bu geçiş işlemleri sırasında port rezervi olmadan doldu ise olmuş olabilir.

Ben zaten süperonline kullanıyordum 2.5 yıl 35 mbit almak için Türk nete geçtim ve 2 gün kullanabildim şuan o kadar mağdur durumdayım ki başka operatörlere geçemiyorum çünkü port yok Türk nette 2 gün vae olarak kullandım