İnternet ve DSL ışıgı modemde kırmızı oldu ve hızım düştü

Merhabalar 10 dakika önce internet ışığı kırmızıya döndü ve 5 dakika içinde internet tekrar geldi.

OİM den arıza sorgula butonuna bastığımda yaptığımız ilk kontroller sonucu arıza tespit edemedik fakat modem kurulumunda sorun olabileceğini tespit ettik yazısı çıktı. Sorun nedir teşekkürler

5 dakika öncede bu sefer internet ışığı ile beraber DSL ışığı da kırmızıya döndü ve hemen sonrasında internet geldi fakat teknik bilgiler sayfasından indirme hızı 15.99 iken şimdi 7.93 düşmüş durumda en kısa sürede çözülmesini talep ediyorum ne olduysa 20-25 dakika içinde oldu anlamadım bende :frowning:

Aynı şekilde OİM ede yazdım cevap bekliyorum :frowning:

7-8 tane hız testi sayfasına girip hız testi yaptım 7 ila 8 megabit arasında hız aldım hızım neden bir anda düştü ?

Merhaba TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden arıza kaydı açmış iseniz gelecek cevabı bekleyin olumsuz bir sonuç ile karşılaşırsanız burdan arkadaşlar yardımcı olurlar her ihtimale karşı hat değerlerinizin ekran görüntüsünü paylaşırsanız sevinirim.

1 Beğeni

TurkNet Online İşlem Merkezi modemi kapatıp açmamı söyledi yaptım şuan hız eski haline döndü TurkNet Online İşlem Merkezi ede yazdım bekliyorum onlarla beraber Türk Telekom dan gelecek cevabı

Bazen crc veya fec gibi paket hatalarının fazlalaşması sonucu modem hafızasını doldurarak stabil çalışmasına engel oluyor bunun sonucu hız düşmesi, ping yükselmesi,internet sayfalarının geç açılması gibi sorunlara yol açıyor onu için hiç olmazsa 3 4 günde bir modeminizi kapatıp açmanızda fayda var.

2 Beğeni

Açıp kapattıktan sonra düzeldi hersey ilginiz için teşekkürler.

Rica Ederim keyifli kullanımlar.

1 Beğeni

3 saat sonunda konu otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.