İnternet sayfalarına girmiyor, girse de çok yavaş

Merhabalar, ne yapıp etsem çözemediğim sorunum mevcut. İnternet sayfalarında gezinti yaparken siteler bazen açılmıyor, bazen açılsa da içeriği yarım yamalak yükleniyor. Her şeyi geçtim Twitch’te yayın falan izleyemiyorum. Twitch sohbeti de 1 dk sonra kendi kendine donuyor, veri akışı kesiliyor. Whatsapp mesajları inanılmaz geç gidiyor, Zoom’da karşıdaki kişiyle iletişim kalitesi berbat. Kameralar donuyor, robot sesi geliyor karşıdan. nPerf’te hız testinde ne hikmetse her şey sorunsuz görünüyor. Speedtest’te ise hız testi yapamıyorum, socket error diye bir hata veriyor. PC ile alakalı değil, evdeki 2 farklı mobil cihazdan denedim onlarda da aynı. Modemde mi sorun var acaba diye modemi değiştirdim yine aynı. Gittim evden priz çektim ankastreden bağladım modemi, yine aynı. 3 hafta kadar önce santralin dibinde bir elektrik kazısı oldu. Santral kaynaklı olabilir gibi geliyor bana. Saturasyon vs. sorunu olabilir. TurkNet desteğe ilettim. Yaptıkları şey hat değerlerime bakmak ve cevap yazmak sürekli. Diyorum indirme, yüklemede sorun yok ama belli sunuculara bağlanırken problem var. Bu arada ilginç bir şekilde Twitch’teki sorun nPerf’ten hız testi başlattığımda, upload testine geçtiği zaman düzeliyor. Lütfen teknik olarak bilgili dostlarım TurkNet 'te çalışan sorunun ne olduğu hakkında bilgilendirebilir mi? Dilerseniz 1-2 dk’lık kısa video çekip de atabilirim. Modemimin MTU ayarını düşürdüğümde siteler bir nebze hızlanıyor ama Twitch, Speedtest, Zoom vs. düzelmiyor.

Farklı dns denediniz mi? Sorun yaşadığınız sitelere tracert testi yapar mısınız?

Merhaba, Hakan bey. DNS değiştirdiğimde sorun devam ediyor ama VPN ile bağlandığımda sorun çözülüyor ne hikmetse. Dilerseniz video da atmak isterim. Testler:

f318f5cc16bbaf1f464479182c5bb706566cbe3b.png (1579×494) (discourse-cdn.com)

410090eb5758f5c0d82326fe72c0dd53c873acd5.png (962×473) (discourse-cdn.com)