İnternet paketi satmak isteyen bilinmeyen telefon numaraları

Reklam başka bir şey insanları yanlış bilgiler ile yanıltıp ürün satmak başka bir şey. Birinde ürünü tanıtıp özelliklerini abartarak anlatıp satın almalarını sağlarlar diğerinde ise tamamen DOLANDIRMA amaçlı insanlara olmayan hizmetlerin, özelliklerin bilgileri ve ücretleri anlatılır. :hugs:

Bu yazıyı ben yazmadım google telefon numarası yazınca çıktı. :slight_smile:

iPhone kullananlar bu uygulamayı güvenle kullanabilirler. Veri toplama yapmıyor cihaz üzerinde çalışıyor. Blok halinde engelleme veya engelsiz no listesi yapabiliyorsunuz.

Ancak ciddi firmaların maliyeti az diye 0850’ye yönelmelerini anlayamıyorum. Örneğin Digiturk yayına başladığından beri no’su tek ve aynı. Hem arayan hem aranan tek no. Şu 0850 rezaletinden önce ciddi firmalar kurtulmalı. Örneğin turk.net :+1: Yapın şunu 0212 222 TURK misal olsun bitsin. Gelen giden kurumsal destek neyse santralınız çözsün. Yoksa mağduriyet inanılmaz derecede arttı.

Yeni eklenen telefon numarası
02323263676 : İnternet sözleşmem bitiyor diye aradılar.

08504809564 : inatçı çıktı 7 24 arıyor. tt den aradığını söylüyor.

Direk dolandırıcı diye etiketlemişler zaten :joy:

Tavsiyem Truecaller kullanın ve direk görün :+1:

Getcon diye uygulama var zaten beni hiç arıyamıyorlar. Başkalarından buluyorum. :smiley:

Bu tarz uygulamaları kullanmanızı tavsiye etmem. Siz veya rehberinde olduğunuz başka bir kişi bu tarz bir uygulama ile rehberini eşitlerse geçmiş olsun.

Ben hem Bilişim Uzmanı hem Apple Developer’ım :+1: Benim tavsiye ettiğim hiç bir program sıkıntılı değildir. Tabi ki kullanmaya bilirsiniz.

Siz hem Bilişim Uzmanı hem Apple Developer olarak rehberinize erişim izini vermemiş olabilirsiniz ancak standart kullanıcılar bu izini vererek rehberini truecaller a yükleyecek. TCK 136 yı ihlal edecek durumlara dikkat edin, uyarmayı unutmayın.

Bana sorarsanız ikili polemik konusu olacak şeylere hele de başkasına akıl verir gibi yazışmalara girmeyin. Sonuçta başkasını uyarıp uyarmayacağım beni bağlar.

Dünyadan haberim yok ama bu uygulamalar ve birden fazla şirkete çalışan bayiler yüzünden konuştuğumuz konunun varlığından haberim var, umarım sizin de bunlardan haberiniz olur.

Tekrar hatırlatıyorum, bu tarz uygulamalara rehberinizin erişim iznini vermeyin. Rehberinize erişim izni vermek kişi listenizi bu uygulamaların veri tabanına yükler ve kişilerinizin isim, adres, eposta, profil resmi ve numara gibi özel bilgilerini bu uygulamaya paylaştığınız için gizliliğini ihlal etmiş oluyorsunuz.

Halen ve ısrarla ikili tartışma şeklinde yazınızı silineceklerini bile bile sürdürüyorsunuz. Bence her Twitter, Facebook ve hatta tavsiye ile BİP uygulaması kullananı da uyarın :joy: Neyin ne olduğundan haberiniz yok maalesef.

Yanılıyorsunuz, haberim var ancak açık bir şekilde paylaşamam. Size ipucu vereyim, durumu biliyorsanız zaten anlarsınız. İpucu: Gergedan reklamı radyoları yıllarca FM bandından özel istasyon olarak yayın yaptı. Her gün gelen rahatsız edici ve bilinçsiz kullanıcıyı ek abonelikle mağdur eden aramalar kaç yıldır var?

08504842113
08504842628

08504842826
Yeni telefon numarası şuan herkesi tahhütünüz bitiyor diye otomatik mesaj olarak arıyor.

08504803307

08504840853 : Yüksek fiyattan etkilenmemek için 1 tuşlayın.
02169900176 : türk telekom alt yapısıyla internet.

08504842668 : google asistamın kapanmak üzeredir diye arayan numara

08504842113 : Bu numara şuan herkesi arıyor. (10:08:2023)

Bu mesaja sakın kanıp tıklamayın bilgileriniz çalınır.
Herkese atılan bir mesajdır.

Bu mesaj çok gündem oldu. Belli bir bölgedeki neredeyse herkese gitmiş.

08509010837
Bu aralar çok arayan yeni numara Tahhütünüz bitmiştir.