İnternet paketi satmak isteyen bilinmeyen telefon numaraları

Ablamın adına kayıtlı interneti eniştemi kandırarak online işlemler şifresini alarak ve oradan belgeleri kopyalayarak telcoturk adında bir iss taşımışlar ilk fatura 300 tl. Onunla uğraşıyoruz

TurkNet Online İşlem Merkezi üzerine giriş yapılan ip adreslerinin log bilgileri tutuluyor olabilir. İzinsiz kişisel bilgilere ulaştığı için dolandırıcı firmadan şikayetçi olabilirsiniz sanırım. Tâbi yasal süreç nasıl işler bilemiyorum :man_shrugging:. Geçmiş olsun umarım kurtulursunuz.

1 Beğeni

Yeni eklenen telefon numaraları
02129900289 : tahhütünüz bitmiştir 1’e basın
08504840375 : tahhütünüz bitmiştir 1’e basın

08504731800
"TT altyapısı"ndan sonrasını dinlemedim.

Hiç bir aboneliği olmayan Babamı da arıyorlar. Yani abonelik gözetilmiyor. En son 7 sene önce vardı babamın üzerine bir İnternet hattı. O da TurkTelekomdu.

Ama şöyle bir durum var Telekom ana operatör olduğu için bütün operatörler Telekom altyapısı kullanan abonelerinin bilgilerini mecburen Telekoma gönderiyor. Ben bu bilgilerin oradan paylaşılıyor olduğunu düşünüyorum. Daha doğrusu satılıyor olduğunu. Çünkü küçük operatörler bu konuda mecburen çok tedbir alıyorlar. Hatta size hizmet veren müşteri temsilcisi bile sizin birçok kişisel bilginizi üzeri yıldızlanmış olarak görüyormuş.
Mecburen tedbir alıyorlar diyorum çünkü kişisel verilerin sızdırılması ciddi bir suç ve milyonlarca lirayı bulan cezalar veriliyor. Hatta yerine ve kullanımına göre hapis cezası bile söz konusu olabilir.

Ama Telekom’da dosyalarınız raflarda geziyor. Devlet kurumlarını biliyorsunuz. Kvkk hak getire.
(Kişisel fikirlerimdir.)

1 Beğeni

Belki 10 sene TT aboneliğim oldu. Bir defa bile aramadılar. TurkNet’e geçtim daha 1 hafta olmadan arayıp digitürk itelemeye çalıştılar. İsim Soy isim, adres ve TurkNet abone numaram vs hepsi ellerinde vardı. TurkNet’in dışardan hizmet aldığı telefon müşteri hizmetleri bilgileri satıyor. Ve bunu bizler kadar TurkNet’te biliyor ama elinden bir şey gelmiyor.

Valla bana hiç denk gelmedi. Bilmiyorum

Bunun için TurkNet yetkilileri müşteri temsilcisi bütün bilgilerinizi göremiyor. Çoğu bilginiz yıldızlanmış olarak görülüyor sistemimizde diyor. Ama abone bilgileri Telekom tarafına veriliyor mecburen.

Sistem böyle işliyor ise bilginin Telekomdan birileri tarafından sızdırılıyor olması daha muhtemel. Ne de olsa kendi müşterileri değil de başka firma müşterisinin bilgileri dolaşırsa o şahıslardan kimse şüphe etmez.

Tabi Telekom bilgileri de dolaşmıyor değil. Babamın üzerine 7 senedir İnternet hizmeti yok ama 7 sene önce Telekom müşterisiydi. Hala arıyorlar taahhüdünüz bitti indirimli hizmete devam etmek için taahhüd yapalım diye.

Bu durum daha yukarı bir yerden geliyor çünkü WhatsApp hariç hiç bir uygulama dahi yüklü olamayan özel bir hattım var. Bu hattı dahi arıyorlar. Operatörün kendisi, BTK veya WhatsApp tan birinin sızdırması dışında bir ihtimal göremiyorum. Benden başka BTK dan şüphelenen yok mu?

Evet ama bir aksiyon olduğunda da arıyorlar. Mesela iş yerindeki operatörü değiştirdim ve iletişim numarası olarak günlük kullandığım numarayı verdim. Geçilen operatör tarafından sesli onay için aradım daha görüşmeyi kapatır kapatmaz hemen aradılar. Numarayı ele geçirmeden çok daha fazlası var.

Sanmıyorum. Yukarda da dediğim gibi TurkNet’e geçtim 1 hafta sonra aradılar ve TurkNet’ten memnun musunuz bir problem var mı vs dedi. Bunları söylerken ismimle hitap ediyor ve adresimi söylüyordu. Konuşmanın sonunda da digiturk muhabbetine başladı işte. İlk başta güvendiğim için kabul edecektim fakat ben bir düşüneyim dedim sonra internetten araştırınca anladım durumu.
Elbette belki bahsettiğiniz kurumlardan da veri sızabiliyordur ama benim durumum direk TurkNet ile alakalı

1 Beğeni

Yukarıda onu demek istedim, aynı durum 3 ay önce Mllecom’da başıma geldi. TurkNet kullanıcıları forumlarda aktif olduğu için sanki hep TurkNet te oluyor algısı var ama çok yanlış.

Yıllardır telefonla arayıp teklif edilen operatör dsmart iken son zamanlarda Digiturk ve Telkotürk tarafından abone yapılmak isteniyor. Böyle kirli işlere bulaşan operatörlerden uzak durmanızı tavsiye ederim.

Vodafone tarafında da aynı şeyleri yaşayan kişilerde var. Hattını kapıya kadar getiren kişi belgelerle geliyor herşeyi tamamlayıp kartı veriyor, O anda telefon çalıyor düşünsene :smiley:
Telefon numaraları çoktan almışlar listelemişler aktfi olmasını bekliyorlar. :confused:

Ortak bir yere eriştikleri kesin, hepsinin ortak tek bir yeri var :wink:

Birkaç gündür 0850 471 8881 bu numara arıyor beni. Turknetten aradığını söylüyor ama muhtemelen değil. Ilk aradıklarında TurkNet sandım çünkü numara çok benziyor. Az önce tekrar aradılar açmadım. Kişisel verilerimiz artık kişisel değil anlaşılan.

Numara ile ilgili böyle bir yorum var detayını @alperenatici veya @Baran verebilir diye umuyorum.

1 Beğeni

Yukarıda bahsettiğim numara tekrar aradı. Altyapı çalışmaları tamamlandı kurulum için başvuru alıyoruz dedi. Her seferinde ben zaten kullanıyorum dememe rağmen aramaya devam ediyolar. Bu numara gerçekten ekiplere mi ait, yetkililer kontrol edebilir mi?

Reis yakında rehberinde 1m kişi olur gibi bende beni arayıp engellediklerimi paylaşayım. Bunları da ekle

0850 480 48 82
0850 473 08 02
0850 480 30 99
0850 484 10 24
0850 484 13 39
0850 484 12 57
0850 480 76 15

Bunların hepsini engellemeye kalksam tam olarak 1 günümü alır üzerine birde bu kadar yenisi çıkar. Adamlar ekmek peynir :bread: :cheese: alır gibi 0850 li numara almışlar! :rage: yuhh :scream:

Solid cutting Current language 0850 484 1024 müşteri hizmetleri numarası VoIP-İnternet Hattı firmasına aittir . Eğer bu numara tarafından aranıyorsanız internet kampanyaları hakkında bilgilendirme yapılması ya da sizi müşteri olarak ikna etmek amacı taşır. :slight_smile: Çoğu reklam amaçlıdır.