Internet paket değişikliği

Merhabalar.
ben de bugün itibariyle TurkNet ailesine bende katıldım. modem kullanıcı adı ve şifremi girerek internet hizmeti almaya başladım. sözleşme yaparken internet hizmeti verilmeye başladıktan sonra hız artırımını yapabileceğim söylendi. fakat online işlemlerden tarife paket değişikliği yapmak istediğimde ;
‘‘Hizmetin devam eden iş akışı olduğundan dolayı paket değişim isteği yapılamaz.’’ uyarısı alıyorum. acaba ne zaman artırım yapabilirim bu süreç ne kadar sürer.

1 Beğeni

Arka planda telekom ile yapılan bir işlem varsa bu uyarıyı vermesi normal. Bir iki günde bir deneyin ya da kayıt açın.

Biraz bekle. Bir iki güne varsa üst paket seçeneği çıkacaktır.

teşekkürler üst paket seçeneği var ama seçtiğimde bahsediğim uyarıyı alıyorum

teşekkürler. zaten yapacak birşey yok sanırım. ben sormak istedim yapmam gereken birşey varmı diye

Yavaş ol şampiyon. Hattın daha bugün aktif olmuş. Sistemin oturması ve stabil olması için bi kaç gün bekle. Sonra yükseltirsin. :wink:

1 Beğeni

ben yavaş oluyorum da . TurkNet yavaş değil. modem ayarını yaptığın gibi hızını yükseltebilirsin dedikleri için şansımı denedim.fakat olmadı ne yapalım bekleyeceğiz. bir kaç gün ise zaten sorun yok.

1 Beğeni

daha ne kadar beklemeliyim. 04.06.2020 14:01:26 tarihinde talep açtım.
ve bugün talebe de ileti yazdım ama bana dönen yok. ne yapmalıyım 4 gün oldu hala cevap bile veren olmadı.

1 Beğeni

Kaydın sonuçlanması 3 ila 7 iş günü desek. Daha iş günü olarak bugün dahil 3. iş günü (Ayın 5 'inden sayılırsa 2. iş günü) Yani en fazla bu hafta sonuna kadar beklemeniz gerekecektir. Pandemi sürecini de baz alacak olursak biraz daha uzun sürebilir.

teşekkür ederim. hafta sonuna kadar bekleyip göreceğiz o zaman.

hızım arttırıldı. hattım 85 mb e kadar destekliyor. TurkNet de sözleşmeye bunu yazmış durumda. paket değişikliğim 3 gün önce yapıldı. fakat aldığım hız 40-45 mb lerde. kablo dıştan cat6 modem huwaie hg630a vdsl+ modem ve firmware de güncel. neden bu hızı alıyorum. fikir verebilecek biri var mı ?

Kablolu testler mi yapıyorsunuz ? Modem arayüzü hat değerlerinizi atarmısınız.

evet. biraz karışık ingilizce ama birazdan atmış olurum

Snr değeriniz tam sınırda olduğu için modem bu hıza sabitlenmiş. İç tesisat problemli görünüyor cat kabloda ek var ise kaldırıp bağlamayı deneyin.

üstadım. modem hızının arttırılması için talep de bulundum. cat kablom tek pare ek yok ve yeni.
ayrıca yalın kullanıyorum arada splitter da yok. bakalım TurkNet ne diyecek.

Upload hat zayıflaması 31.7 ve biraz fazla crc hatası var. Modemi ankastreye bağlayıp değerlere bakmanız gerekiyor. Eğer aynı ise port arızası olabilir