İnternet kablosu Koptu

İnternet kablosunun ucu koptu. Los ışığı kırmızı. İnternet ışığı kırmızı İnternetim yok ne yapabilirim

TurkNet Online İşlemler Merkezi ne destek kaydı açınız durumu müşteri hizmetlerine bildirin saha ekibi yardımcı olucaktır.

hocam destek kaydı açıp ekip yönlendirmesini de bekleyebilirsin ki bu yoğunlukta birkaç gün en az sürecektir. O yüzden fiber uç çakmayı bilen bir elektrikçi bulup kendiniz hallederseniz daha iyi olacaktır. Ve naçizane cam kablo biraz daha hassas olduğundan kopacak bir yerde bulundurmayınız. ben direk wifi kutusu alıp el altından yukarıda modem ve ont cihazıyla bir şekilde muhafaza ediyorum. Tavsiyemdir.

Hocam teşekkür ederim öyle yapacağım da. Eve başka birini sokmak istemiyorum aslında. Saha ekipleri bu iş için ücret alır mı

Bilgim yok ama kullanıcı hatası olduğu için ücret talep edebilirler. Fakat gelen ekip de başkası oalcak :slight_smile: Vaktin varsa bekleyebilirsin. Vaktin yok ise eletkrikçiden destek almak en mantıklısı.

YouTubeda fiber konnektör yapımıyla ilgili videolar var oradan bakarak yapmayı deneyebilirsiniz. Biraz uğraştırabilir tabi hassas bi kablo olduğu için :slightly_smiling_face:

Tt den başkasına dokundurma. Profosyönel alet lazım ona bazıları elle soyuyor fln tavsiye etmem.