İnternet ışığım kırmızı oldu

İyi günler bugun köyde dolap değişimi oldu asağı köyden geliyor İnternet o zaman sıkıntısız kullanıyor idim simdi bizim köye santral vdsl dolap konuldu ondan sonra kırmızı yanıyor İnternet köyde Türk Telekom kullanan birisine sordum İnterneti var imiş ama benim Türk net İnternetim çalışmıyor ağırza kaydı açmak istediğimde genel ağırza var diyor acaba sorun ne zaman düzelir 16 dan beri İnternet yok

Saha Dolabı yenileme/ekleme çalışmalarında genellikle bağlı olan binaların ankastre bağlantıları kesilir. Bağlantınızın TurkNet Saha Ekibi tarafından sağlanması gerekmektedir. Arıza hakkında bağlı olduğunuz Türk Telekom Müdürlüğü’nden bilgi alabilirsiniz. Arıza durumu düzeldikten sonra İnternete Bağlanamıyorum - DSL Yanmıyor destek kaydı açmanız gerekmektedir. Adresinize yönlendirilecek olan ekip tarafından ankastre bağlantınız gerçekleştirildikten sonra internetinizi kullanabilirsiniz.

Bina değil ki tek katlı ev hocam Türk Telekom siyah kablo ilen geliyor siyah kablo odanın içinde direk den direk arada kutu felan yok

O zaman direkte bağlantı sağlanmamış olabilir.

Teşekkür ederim hocam ama dsl ıssıgım yanıyor xdsl istatistik baktığımda kapasite 56 mbps sadece İnternet ıssıgı kırmızı yanıyor bağlantı olmasa dsl ıssıgım da yanmaz yani :confused:

TurkNet Online İşlemler Merkezi - Teknik & Destek - Teknik Bilgiler - Modem Buluşma ne olarak gözüküyor ?

Ofline yazıyor kaç saat önce olduğu gibi birsey yazmıyor hocam

Modem Buluşuyor - VDSL mi ADSL mi ?

Modem buluşmuyor vdsl hocam

Modeminiz VDSL destekli mi?

Modeminizi sıfırlayın ardından tekrar kurulum yapın.
Büyük ihtimalle daha önce ADSL kullanıyordunuz şimdi VDSL sinyal gelince uyumsuzluk olmuş.
Modemi sıfırladıktan sonra kurulumu tamamladıktan sonra. Modülasyon kısmını ADSL değil VDSL/VDSL2 Seçin.

Evet TurkNet in verdiği modemi kullanıyorum hocam

Bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim hocam denedim olmadı malesef