Internet ışığı kırmızı ve internet yok

Merhaba,
2 aydır sorunsuz kullandığım fişek gibi internet son 2 3 gündür ara ara kopmaya başlamıştı. Sonunda tamamen gitti. Arıza kaydı oluşturdum dönen yok. Akşam 10da internetim gitti, arıza kaydı oluşturdum ve 12.30a kadar müşteri temsilcisine bağlanmaya çalıştım. Sesli yanıt sisteminizi geçemedim :slight_smile: Evimde 5 senedir ttnet kullanıyordum, 10 senelik külüstür modemime rağmen sizi temin ederim 1 kez dahi kopmadı. Hangi internet sağlayıcısı ile görüşsem site altyapısının çok iyi olduğnu söylediler SONUÇ: 2.ayın sonunda pat diye internet gidiyor ve karşımda muhatap yok. İnternette okudum 5 10 günde interneti anca düzelenler varmış. 2 gün içerisinde düzelmez ise başka sağlayıcıya geçeceğim bilginiz olsun. Üniversite vize dönemindeyim beni içine soktuğunuz durum umrunuzda değil! Sorunun ne olduğuna dair açıklama bekliyorum ve çözümü için.

Merhabalar benim internetim de de aynısı oldu ve 20 gündür halen yok :frowning:

Dostum burası o tarz yakınacağın yer değil maalesef :slight_smile: Burada senin gibi kullanıcılar var. TurkNet’e ulaşabileceğin yer TurkNet Online İşlem Merkezi ve dh ile twitterdaki destek birimi. Ama aslında hepsi aynı. Yani TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinden başvurduysan bekleyeceksin. TurkNet böyle maalesef. Kullandığın zaman iyi gittiği an berbat. Biraz da TT sabote ediyor ama sorunun kaynağı TurkNet. Bunu kullanıcı biliyorken Türknetin bilmemesi imkansız. Kullanıcısını koruyacak ne varsa yapmalı. Ama pardon daha satürasyon sorununu çözemiyor ki :smiley: Allah yardımcın olsun. Ayrıca TurkNet Online İşlem Merkezi üzerinde belirtilen süreyi bekle. Yine çözüm olmaz ise iss değiştirmek en mantıklısı bekleyecek zamanın yok ise :))

1 Beğeni

Anlamıyorum ki bu kadar mı zor müşteri hizmetleri ekibi tahsis etmek. Devlet dairesinden beter arıyorsun kapı duvar kimse yok. Hadi diyelim ben yüksek lisans öğrencisiyim bir şekilde hallediyorum sorunlarımı, çocuğu ilkokula ortaokula giden nolacak? ayıp yahu. reklam yapmıyım ama bir servis sağlayıcısı sadece müşteri hizmetleri sayesinde zirveye oynuyor. sanırım ona geçeceğim.

Ne kadar çok yardımcı olmuşsun. Tebrik ederim.

Modeminiz buluşuyor farklı bir modem ile deneyin derim. 10 yıllık modem belki size elveda demeden gitmiş de olabilir. Öncesinde fabrika ayarlarına geri döndürüp kurulum yapın.

Modem değiştirdikten sonra düzelip düzelmediğini atsın o zaman görelim yardımcı olmuş muyum olmamış mıyım :slight_smile: abi neden herkes türknetin personeli gibi konuşuyor forumda. destek ekiplerinin attığı mesajların aynısını copy paste ediyorsunuz. birçok bu tarz şikayet yaşayan kişiler var. soruyorsun; “Modem sıfır. tesisat sıfır. her şey kuruluydu günlerce kullandım. modem buluşuyor diyor ama net yok. TurkNet bizlik bir şey yok diyor. Ne yapacağım.” E noldu şimdi ? DH forumdaki ve TW destek sayfalarına yazılanlar cevabı veriyor ama. Gruptan bir arkadaşta aynısı oldu. Günlerce uğraştı çocuk. Sınava giremedi falan. Sonra mecbur tt geçti. 5dk’da neti geldi. O gündür daha gitmemiş. Modemi de TD-w9970. Emektarlardan :slight_smile:

modemi resetledim talep açtım talepte bir gelişme olmadı resetledim kapattıp bir süre bekledim düzeldi

Modemin veda etmiştir iyi baksaydın :)) Sevindim kardeşim internetine kavuşmana. Muhtemelen kayıt açtığında arkaplanda düzeltilme yapıldı. Ya da modemin çakıştı kilitledi kendini. TD-w9970 modeminde çok sık oluyordu. Modemin ne bilmiyorum ama. Yine ufak bir tavsiye haftada 1 muhakkak modemi kapat aç yap :wink:

Üste yazdığın yorumda sorun yaşayan aboneye ne tavsiyede bulundun sorunun çözülmesi için bunu merak ettim sadece?

Bölgende çalışma da olmuş olabilir. modem şişmiş de olabilir. Isınmaya bağlı yavaşlama ve kopma da olmuş olabilir. Sorunun çözümüne sevindim iyi günlerde kullanın.