İnternet hızının laptopa bağlı olması

arkadaşlar laptopu her açtığımda crc hatası birden fırlıyor hız 100 kb ye falan düşüyor laptopu açmadan önce sorun olmuyor açtığım anda hız düşüyor crc artıyor sebebi nedir bu arada çok kez denedim rastlantı değil her açışımd aaynı

Laptopta işletim sisteminin güncellemelerini tamamen bitirip sonra tekrar modemi kapatıp açın kontrol edin.

tüm denenebilecek herşeyi denedim güncellemeler tamam arka plan uygulamaları kapalı laptop açılınca anlamadığım birşekilde snr 8 se 6 ya düşüyor crc 1000er biner artıyor

kablolu kablosuz farketmiyor sanırsam

kabloluda hiç sorun olmuyor hiçbirşeydesorun olmuyor laptop wifiyle bağlanırsa crc patlıyor hız düşüyor

Ethernet kartının sürücüsünü tamamen kaldırıp tekrar kurdunuz mu?

Evet herşeyi yaptım aynı

1 Beğeni

Sorun wifi’de ise farklı bir Wifi kartı edinip değişim yapın. Ya da sorunun o olduğundan emin değilseniz usb Wifi dongle ile deneme yapın.

1 Beğeni

Büyük ihtimal bilgisayarın eski bir bilgisayar. Eski laptopların wifi’si çok kötü oluyor o yüzden sıkıntı çıkıyor. Benimde laptopum eski bir laptop ethernet ile bağlantığımda 93mbps civarı alıyorum wifi ile 2-3mbps’e düştüğü oluyor. Ya yeni model bir wifi kartı alacaksın yada ethernet ile bağlanacaksın. Eski laptopların kötü wifi’si diğer kullanıcılarada etki ediyor bu arada.

2 Beğeni

Anladım gerçekten eski diye sanırım modemi aç kapa yapınca hız düzeliyor