İnternet hızında ciddi düşüş hk

Merhaba internet hızım çok düşük. Daha önceden de destek kaydı açmıştım fakat çözüm bulunamadı. Bu durum üzerine ben vdsl destekli gigabit bir modem aldım. Yani şöyle ki masraf yaptım ve durum hala aynı. Eski modem veya kutudan gelen bağlantıyla alakası yok tamamen altyapı veya sistemde bana atanan DSLIM sınırından dolayı. Şimdi internetim hala 32 mbps değerleri civarı. Modemden cihazıma ulaşan internet hızı 1196 mbps 2 ms gecikme ile fakat speedtest ve nperf platformlarında 32 mbps 8 ms.İlk kurulumdan bu yana (Eylül 2022) bütün bağlantıları TurkNet ekibi yaptı ve sorunsuz diye gitti. O sıralar internet hızım 65 mbps civarındaydı. Son zamanlarda gecikmeler yavaşlamalar derken test ettim ve hızım düşmüş. Şimdi de eve kontrole ekip geleceğini ve 300 tl karşılığında yardımcı olacaklarını TurkNet müşteri hizmetleri belirtti. Ben zaten kurulumu size yaptırdım. Üstüne sorun oldu gittim modemdendir TurkNet yanlış yapmaz diye modem aldım yine aynı problem. Daha önceden kontrol sağlandığında altyapı kontrolü yaptılar saha ekibi herşey iyi demiş. Yeni ve eski modem değerlerini de ekliyorum. Not: İlk kurulumda kutudan eve kadar Cat6 kablo döşedim.

Selamlar @Pofcasia, forum profilinizdeki müşteri numaranızdan hizmetinize ulaştığımda son oluşturulan destek kaydının 2022 ocak ayında olduğunu görüyorum. Bu bilgi doğru değil ise güncel müşteri numaranızı benimle paylaşır mısınız?

Selamlar @alperenatici , mesajlardan paylaştım sizinle

Bağlı olduğunuz dolabın kapasitesi düşmüş gibi görünüyor.

1 Beğeni