İnternet hızım çok düşük

Merhaba arkadaşlar benim internet hızım bazen 2-3 mbpsye kadar düşüyor. Modemi resetleyince yükseliyor belli bi süre bağlanınca tekrar düşüyor sürekli resetlemek zorunda kalıyorum. Yanlış resim çekmediysem eğer hat değerlerimi paylaşıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim

Sanırım hız düşüklüğünü kablosuz olarak yaşıyorsunuz. Hat değerlerinize göre modeminize 50 mbps hız ulaşıyor. Bir sorun görünmüyor. Modemin arayüzüne girip kablosuz ayarların içinde şifreleme veya güvenlik başlığından şifreleme türünü karışık yerine wpa2 olarak seçin. Kablosuz modunu karışık yerine sadece11n olacak şekilde seçin. Kablosuz kanal numarasını 1- 3 veya 6 olarak değiştirip deneyin. Ek olarak modemi ne çok zemine yakın ne de çok tavana yakın şekilde konumlandırmayın. Modemin yakınında bluetooth vericiler veya kablosuz ev telefonu gibi cihazlar bulundurmayın. İyi günlerde kullanın hizmetinizi.

bu modemin wifisi sorunlu diye biliyorum ben modemde sorun olabilir.

Evet hocam kablosuz ile sorun yaşıyorum. Modemimde duvarda yerden 2 metre kadar yukarıda sabitledim. Ayarları değişeyim düzelir inşAllah. Bu 2. Modemim eskisinde sürekli saliselik kopmalar yaşıyordum, bunda da bu sorunları yaşıyorum

Etrafınızda çok fazla wifi kanalı varsa yani kalabalık bir lokasyonda iseniz. Google üzerinde veya forum üzerinde “en iyi wifi ayarları” şeklinde arama yaparsanız kanal seçimi ile ilgili makaleler karşınıza çıkar orada ki işlemleri de yapabilirsiniz.

1 Beğeni