İnternet hızım çok düşük!

internet hızım çok düşük çok sıkıntı yaşıyorum lütfen yardımcı olun sokakta fiber var yalnız binanın ankastresi eski olduğu için kullanamıyorum yardımcı olun lütfen rezalet internet destek kayıtlarına da dönüş yapılmıyor artık çözüm istiyorum kaç gündür uğrasıyorum

belirttiler yalnız gelen giden vs yok teyit ediliyor diyor türk telekomda böyle kaç tane destek açtım hiçbirinde çözüm olmuyor bıktım artık bu kötü internetten

Adsız 8

hızım burda da bunu gösteriyor ama oyunlarda acayip pingim var çok kasıyor bide internet

Adsız 9

hızxım bu yalnız ankastremiz eski olduğu için fiber kullanamıyorum vdsl hattı var normalde
sokakta

santral vdsl destekliyor yalnız ben adsl kullanmak durumunda kalıyorum binanın ankastresinin eski olduğu için türknetten gelen saha ekibi demişti TurkNet 'e de ilettim kaç kez kayıt açtım ama geri dönüş yok gelicez diyorlar sadece 1 kere geldiler onda da hiçbişi yapmadılar

evette bundan kötü olamaz yani vdsl de daha iyi olur en azından bundan

Merhaba @Zeliha_21 , öncelikle karşılaşmış olduğunuz sorun nedeniyle üzgün olduğumuzu bilmenizi isterim. yetkili arkadaşıma durumunuzu kontrol etmeleri için ilettim bilgilendirme sağlaycaklardır.

Modeme gelen adsl hattınızdan hızın tamamını alıyorsunuz. Hız testi kablolu mu yoksa kablosuz olarak mı yapıyorsunuz ?

kablolu yapıyorum fakat bu şuan evde kimse yok o yüzden bu sonucu alıyorum lakin evde bireyler olduğunda 0.1 mbs ye düşüyor hızım

Modeme başkaları bağlanınca hız düşmeye başlıyor.

@CKLasT Hocam bunu denemesinde zarar yok ise bu ayarların backup’ını alıp aşağıdaki yöntemi takip etsin.

Modem ayarlarında SNR Değerlerini değiştirme şansınız var ise
Yönetim / Dsl Ayarları sekmesinden , **SNR Margin (Kararlılık Ayarı) ** mevcut değeri Otomatik olarak değiştirin, internet bağlantısı gelince hızınızı TEST edin, Size ait değeri Paragraf içerisinde göstericektir onu düşürerek (Min. 6dB ) veya yükselterek en sağlıklı değeri tespit edebilirsiniz.

(Modeme göre değişebilir çok bilgili değilim deneyimim bu şekildeydi)

Dün benim internet hızı sorunum vardı , Sorun bu değer ile alakalıydı en azından test edin.

1

Adsl’de bu kadar detaylı ayar yok fakat modem destekliyor ise bu ayarlardan bahsettiğim SNR ayarı değişikliği şu şekilde olabilir.
adsl

Modemden kaynaklı olduğunu düşünmeye başladım kullandığı modem asus olmaya bilir. Hattı adsl olarak geçiyor.

Her modemde olması gereken birşey kesinlikle. Ucuz atlatmışım :slight_smile:

Başka modem varsa onunla test yaparsanız daha iyi olacaktır.

Modem arayüzündeki kişisel bilgiler haricinde ayarları paylaşırsa sorunun modem ayarlarında olup olmadığını rahatlıklar görebiliriz.

Modeme bağlanınca diğer kişiler hız daha da düşüyor.