İnternet Hızım Çok Düşük

Speedtest sitesinde downloadım 2mbps çıkıyor ama modemde yaklaşık 60 mbps saniye gösteriyor bir sürü destek talebi attım ama sorun asla çözülmedi sorunun dnste olduğunu düşünüyorum ama denememe rağmen değişen bir şey olmadı

Hat değerlerimde grupta okuduğum kadarıyla SNR değerim çok düşük

ama uploadım da herhangi bir problem yok downloadda sorun yaşıyorum ve o da bazı sitelerde oluyor örneğin netflixe giremiyorum fast.com da hızım 200kbps geliyor fakat google drivedan bir şey indirirken örneğin 6 7 mb/sn leri görebiliyorum

uploadım da problem yok aslında tüm sorunum download ile alakalı

örneğin google driveda 6 7 mb/sn leri görebiliyorum fakat diğer sitelerde çok yetersiz kalıyor ve çözemedim

image

Modeme restart attığınızda sorun düzeliyorsa modem sıkıntılıdır. Belirli saatlerde böyle oluyorsa TurkNet kaynaklı sıkıntı vardır. Sorun yaşadığınız anlarda test yapıp kaydedin destek kaydınıza eklersiniz. Detaylı araştırma yaparlar. Ayrıca modemler ısındıkça sapıtır. Mümkünse günde 1 defa kapatıp yeniden açın. Benim tahminim modem ya da cihaz kaynaklı bir sıkıntı var. Download yaparken 6-7 MB görüyorsanız 48-50 mbps hızınız hatta ulaşıyor demek ki.

evet internetim o hızlara ulaşıyor ama ben bunu hız testlerinde göremiyorum büyük ihtimalle dns kaynaklı bi sorun olduğunu düşünüyorum çünki evdeki tüm cihazlar netflixe girebilirken benim bilgisayarımda bir sorun oluyor ve çözümünü bulmuş değilim fast .com sitesinde çok düşük çıkıyor fakat vpn açınca girebiliyorum netflixe

PC’de ya da modemde manuel dns ayarlı mı kontrol edin hocam. İsterseniz bütün cihazlar otomatikte kalsın.

modem de manuel dns ayarlamayı filan da denedim ama sonuç alamadım bilgisayarda dns manuel ama otomatiğe alınca değişen bir şey olmuyor

kablosuz yapıyorum daha önceden interneti ilk aldığımda 35 mbpsyi sonuna kadar alıyodum sonra bir anda hızım düştü tarifemi yükselttim fakat hala diplerde driverim güncel şuan

diğer cihazlarda hız testleri aynı ama o cihazlar netflixe sorunsuz giriyor

Pc’de ağ ayarlarını sıfırlar mısınız ? Bir de modeme yeniden kurulum yapın isterseniz. Testte öyle çıkması bir şeyi etkilemez de netflixe girememesi garip. DNS’lerden kaynaklıdır. Manuel 1.1.1.1/1.0.0.1 deneyin.

ağ sıfırlamayı da denedim şuan dnsim zaten cloudflare olarak ayarlı
image
vpn kullandığım zaman 40mbps alabiliyorum fakat vpnsiz internette bir sorun oluyor anlamadım