İnternet hızım bir süre sonra düşüyor

uzak mesafelerde upload daha yüksek oluyor benim 12/22.6 idi

1 Beğeni

ben 2 modemide kullandım zyxel 8623 te sıkıntılı bir modem 7 ay kullandım açılması uzun sürüyor yazılım çok boş.

ac51 ise arkadaşım 3 sene kullandı sonra ben 1 hafta kullandım açıkçası ikisinide önermem

1 Beğeni

önereceğiniz sürüm varmı (asus dsl-ac51) için yoksa bi öncekine mi geçeyim

SNR değerleriniz çok düşük. Normal kopmalar olması.

790 iyi diyorlar. bir de 900 lü sürümler çıkmış sanırım ama bilgim yok onlarda

1 Beğeni

kopmadan bahsetmiyor arkadaş. modem crc yazdığı için hız düşüyor. 404 metreden keenetic ile 4-5 snr da 15 gün hattımın kopmadığını bilirim ben.

1 Beğeni

Onur arkadaşım bu modem hakkında epeyce bilgili onun konusunu okursanız belki bir ihtimal çözersiniz

1 Beğeni

Her modemin hat stabilitesi farklıdır. O snr’de asus koparda hız da düşer. Tesisat sorunu kısacası…

bende kopma 0 kendim reset atıyorum bilerek 1-2 güne veya her gün. yavaşlama olmasa kopma yok.

Modeme kadar kutudan gelen kablonuzu yenileyin. Muhtemelen bir sıkıntı var bir yerde.

Crc den oluyor aslında o. bakın izmirde TurkNet kullanan arkadaşımın hattı. snr 7 16 gündür bağlı 5k crc yazmış

Kabul edilebilir snr değerleri böyledir.

——————-

‘Noise margin’ parameter value [dB]:

• up to 6 dB is a bad line, and there are synchronization problems;
  • 7 dB to 10 dB failures are possible;
  • 11 dB to 20 dB is a good line, no problems with synchronization;
  • 21 dB to 28 dB is a very good line;
  • 29 dB and above is a perfect line.

Teoride bu. fakat Keenetic gurubumuzda 2-3 snr kullanıp hiç sorun yaşamayan onlarca arkadaşımız var. ben dahil 3-4 snr kullanıyordum 400 metre mesafede

16 gün cihazınız aktif bir şekilde çalışıyor galiba, modeminizi kapatıp 15-20 saniye sonra tekrardan açmanız CRC ve FEC hatalarını düzelteceğini düşünüyorum.

1 Beğeni

benim değil izmirden arkadaşım bu. çaktırmadan uzak bağlantı ile modemine girip crclerine baktım :slight_smile:

2 Beğeni

2 saate yakın kullanıyorum sorun çıkmadı modem sürümünü bir öncekine düşürdüm.

2 Beğeni

Merhaba @celilhan, eğer sorununuz devam ederse bana müşteri numaranızı özel mesaj üzerinden iletin. Ben size elimden geldiği kadar yardımcı olmaya ve destek vermeye çalışayım.

1 Beğeni

teşekkürler kendim eski sürüme geçerek ve birkaç ayarlama ile sorunu çözdüm. önceki testimde 23 saat olmuştu son hızda kullanabildim tekrar resetleyip yine denedim sonuç aşağıda hızda düşüş yok kararlılık 2de olmasına rağmen kopmadan alabileceğim en yüksek hızda kullanabiliyorum.

tek sorunum modemin reset sonrası dsl bağlanması ayrı sonra interneti vermesi ayrı dert yazılım konusunda berbat maalesef asus. çok geç veriyor interneti reseti işin yokken atmak daha mantıklı bu modemde.

1 Beğeni

Sorunuzun çözülmesine çok sevindim :hugs: İyi ve sağlıklı kullanımlar dilerim :pray:

1 Beğeni