İnternet Hızım Bir Gecede 90'dan 9'a Düştü

2 Hafta önce Zyxel t50b aldım 90mbps pakette sabit 80-83 mbps alıyordum 5ghz wifide ancak dün gece saat 2 de internet kesildi ve sabah test yaptığımda aşırı dalgalı sonuçlar almaya başladım internet hızım 20-70 arası sürekli değişiyor ve max hızım 92 olarak güncellenmiş snr vb hâlâ sabit ancak wifi hızı çok kötü ne yapmamı önerirsiniz? Kablolu test yapıncada buraya eklerim şimdilik eski ve yeni halini aşağıya koyuyorum. (Postu yazarken 3 saniye wifi üstünde ünlem işareti oldu sonra düzeldi.)

Lütfen, kablolu test sonucunu ve hat değerlerinizi buraya ekler misiniz?

İlk 2si önceden aldığım son 3ü şuanki değerler gözle görülür bir dalgalanma söz konusu

Screenshot_69
şimdiki sonuç ve hat değerim aşırı bir kararsızlık var hızda sürekli değişiyor snr değerlerim ise hep böyleydi zaten onlarda bir sıkıntı yok
Değişen tek şey dün geceki internet kesintisinden sonra max hız 90 dan 92 ye çıkmış gözüküyor snr 8 den 7.9a inmiş

crc sayısı kaç. Modemi kapatıp tekrar açtınız mı?

Kapatıp açtım şuan hepsi 0 kapatmadan önce biraz hata vardı sanırım

Yine aynı şekilde devam ediyor mu problem?

Evet maalesef 20mbps alıyorum

t50bye bir kaç firmware gelmişti onları kurup tekrar dene 5ghz de problem yaşandığı sanırsam zyxel tarafından belirtilmiş ve çözümü bulunmuştu. Sen yine şanslısın benim kablolu hızım bile 35 e düştü 75 den 1 2 aydır böyle kullanıyorum.

Son versiyon şuan bana son sürüm geldi ve kabloluda yaval zaten

An itibariyle oyunda 10ms olan pingim 50ms oldu

Hat değerlerin nasıl? 2 gece önce altyapı çalışması oldu bölgemde Altyapı çalışması sonrası artacağına hızım düştü Muhtemelen senin de aynısı olmuş

Hat değerim aynı tek sıkıntı hızımın yavaşlaması.

Yetkili arkadaşlar bir fikri olan var mı? Dün türktelekom gece çalışma yapıp bir şeyleri bozmuş olabilir mi?

Şuan durum böyle lütfen biri yardım etsin artık. 1 yıldır kullanıyorum ilk defa böyle oldu. @mehmetcan @Murat042 @HKN @ModeratriX

Her gece 02:00 ile 02:10 arasında kesinti oluyor saatlerce internet kullanılamıyor. Garip olan ise modemde internet ışığı halen aktif gözüküp yanıp sönmesi (data geçişi oluyor.) kesildikten sonra baktığımda xDsl bilgileri normal olması gerektiği gibi hiç bir sıkıntı yok internet erişimi var olarak gözüküyor fakat yok. Kapatıp açtığımda internet kırmızıya dönüyor saatlerce gelmiyor. Her sabah modemi kapatıp açmadan internet stabil hale gelmiyor. xDsl bilgileri 88 mbit gösteriyor hız testi 13 14 arası ping ise 70 80 upload 8 :smiley: Kapatıp açtığımda düzeliyor. Her gece aynı saatlerde olmasının kasıtlı olduğu gayet açık. Bu sorunu bir çok kişi yaşıyor. TurkNet bu konuda neden adım atmıyor? @HKN @ModeratriX @mehmetcan @EFG

1 Beğeni

Değerlerde olumsuz bir şey göremedim maalesef. :frowning:

1 Beğeni