İnternet hızım asla sabit değil

Merhabalar bugün sizlere bir konuda değinmek istiyorum ben TurkNet 75 megabit hız paketi kullanıyorum ve benim konu başlığında da gördüğünüz gibi internet hızımla ilgili sorunlarım var sorunumu şu şekilde aktarmak istiyorum örneğin internet hızım 75 megabit yani modem arayüzünden baktığımda bana gelen 75 megabit gayet iyi fakat bölgede ya da evimde elektrik gidip geldiğinde 75 MB hızlardan 55 56 megabit arasına düşüyor bazen ise tekrardan 56 55’lerdeyken elektrik gidip geldiğinde 75 mb’lere düşüyor şimdi ben 75 megabit internete sahip isen 75’ten 56 55’lere düşmesi çok hoş bir durum değil TurkNet bile kendi 4-7 megabit arasına kayip söz konusu olabilir buraya kadar kabul ettim neden yani 75’ten 56 55 TL kadar düşüyor dağlar kadar fark var 75’ten 70’e düşse 72’ye düşse anlarım 70 düşse anlarım neredeyse 20 megabit hız farkı var bu uçurum gibi bir fark sizlere fotoğrafta da anlatmak istiyorum lütfen ilgili arkadaşlar yardım etsin gerçekten bu durumdan çok sıkıldım atmış olduğum fotoğraflar iki gün arayla çekilmiştir

Aynı durumu bende yaşıyorum.
Yokmudur sabitlestirmenin bir yolu ?
Snr artsın hız artsın diye komşuların modemini reboot lamaktan bıktım :smile:.

Selamlar @Neoxis1, sanıyorum bu testleri kablosuz olarak gerçekleştiriyorsunuz. Bakır altyapıda %30 kayıp olağan kabul edilir. Yoğun kullanımın olduğu saatlerde bu kayıplar artabilir. Ek olarak kablosuz bağlantılarda değerlerinizi etkileyecek birçok faktör bulunuyor. Bu sebeple İnternet Hız testi: Geniş bant bağlantınızı test edin - nPerf.com adresinden kablolu olarak hız testi gerçekleştirmenizi ve buradan paylaşmanızı rica ediyorum. Ek olarak modem ara yüzünden hat değerlerinize ulaşıp buradan paylaşırsanız @tnetwork @moderators ekipleri yorum yapmak isteyebilir.