İnternet hızım 1Gb ama kablosuz 300mb nasıl yükseltebilirim

gigafibere geçtim türknetin verdiği modemi kullanıyorum zyxel t50b kablolu 1gb alıyorum ama 5ghz wifi 300 alıyorum nasıl yükseltebilirim bunu acaba

Merhaba kablosuz ayarlarından 5 ghz kanal seçimini test ederek deneyin genelde 56. kanal stabil olur birde kullandığınız wifi alıcı cihazın hız kapasitesi de önemli.

kanal ayarlarını denedim poco x3 pro telefonum wifi 5 650 felan alması lazım ama 300 de kalıyor anlamadım

Demek ki telefonunuz 5ghz de 1*1 80mhz 433mbps ile bağlanıyor. Bu lokal bağlantı hızında 300 mbps normaldir

Eğer 2*2 80mhz 867mbps ile bağlanmış olsaydı 500 600 mbps civarı hız alabilirdiniz.

2 Beğeni

Merhaba bunun için iyi bir router var.

2.4. 600 mbt
TP link ac230
TP link ac80 (öneririm güzel router)
Ax20
Ax50

Arkadaşların dediği gibi 2*2 wifi çeken telefonlar var.

2 Beğeni

Az önce biraz sizin telefonunuzun wifi hız testlerini araştırdım arkadaşların dediği doğru cihazınızın desteklediği max hızı alıyorsunuz.

2 Beğeni

O hızlar teorik olarak öyle. Mesela Wi-Fi için 750 kutuda diyor ama asıl çıkan bu. 5Ghz bantta 15 metreden, arada engel yok.
image

Veri aktarım hızı mı bunlar? İnternet aktarımı mı?

Veri aktarım hızı, yerel ağda iperf3 ile 5Ghz bandını test ettim, internet bundan daha hızlı ama demek istediğim Wi-Fi kullansan bile 1 Gig yaklaşılmıyor.

1 Beğeni

Bende de poco X3 pro var ben 500 600 civarı wifi de alıyorum sorunsuz

modem ne kullanıyorsunuz hocam türknetin verdiği modemse bir ayar yaptınız mı

TurkNet modemi ekstra bi ayar yapmadım normal standart wifi kurulumu kanal seçimi bile otomatik

neden bende böyle ya kabloluda sıkıntı yok

Modemin anteninde sorun olabilir mi acaba yada yazılımsal bi sorun mu teknik servis ile iletişime geç bence

Merhaba @sshad33, isterseniz bu sorununuz ile iglili bize Online İşlemler - TurkNet üzerinden kayıt oluşturun. Kaydınızın detaylarına ekran görüntülerinizi ekleyin. Arkadaşlarım size yardımcı olup detaylı bir şekilde bilgi verirler.

Merhaba sorunumu çözdüm :grin: speedtest adlı uygulamadan hız testi yapınca 300 küsür çıkıyor sadece bu sefer arkadaşın yaptığı gibi internet sitesi üzerinden test yaptım 600 lere dayandı benimde bir sorun yokmuş yani ilginiz için sağ olun teşekkür ederim herkese :sweat_smile:

1 Beğeni