İnternet hızı

Merhabalar,

Bu internet hızım daha önce de konuyla ilgili kayıt açıldı ama modemin snr marjı kaynaklı olduğu için hız düşüklüğü normal dendi, birde forum’a denk geldim burada çoğu sorunun çözüldüğünü gördüm bende o yüzden konu açtım :slight_smile: umarım bir yardımınız dokunur.

Tenda AC1200V12 DSL Bilgisi

düzeltilebilir mi yada böyle devam mı :slight_smile:

hocam snr değil hat zayıflamanız çok yüksek ,
bu konuda yapabileceğiniz bi durum var,
Apartmandaki ankastre kutusu bu kutuya gidip kısa bir kablo ile modemi bağlayın tabii elektirikte gerekecek modem için daha sonra tekrar bu kısma girip ss alın ve değerlere bakın burayada atabilirsiniz isterseniz , bu değerde düşüş varsa problem dairenize gelen kabloda muhtemelen.

1 Beğeni

Merhaba,

Ankastre kutusunda bağlantım
image
buna çakılmadı dışarıdan gelen kablo, daireme kadar giden kabloyla ek yaparak bağlantı yapılmış :smiley: kim yaptı bilmiyorum

:smiley: aslında bu durum çok etkilemez hattınızı, ek kısmından ölçüm yapabilirsiniz isterseniz.

Eve geçtiğimde bir bakayım hocam çok teşekkürler desteğin için

1 Beğeni

Merhaba @sametyay, yaşamış olduğunuz sorun iç tesisat sorunu gibi duruyor :frowning: @talatutalat dediği gibi ankastre kutunuzdan test edin. Muhtemelen ankastre kutunuzdan evinize kadar gelen kablolarda bir sorun var.

Merhabalar dostlar,

Dediğiniz gibi kabloyu direkt olarak ankastreye bağladık ama sonuç aynı

iç tesisat da fark değeri 2.0db

Ozaman kesin olarak dış tesisat kaynaklı bir durum bu durumda arıza talebi oluşturup hattınızın kontrol edilmesini talep edebilirsiniz, TT tarafından hiç gelip ankastreden ölçüm yapıldı mı daha önceki arıza kaydında

Hayır ilk defa sizden duydum hatta :joy:

hocam aynı durumu bende yaşadım en son TT ekibi gelip ankastreden değerlere baktı o şekilde anlaşıldı dış hattan kaynaklı olduğu daha sonra yapıldı online işlemler üzerinden durumu belirterek destek kaydı açabilirsiniz.

Hocam ben daha TurkNet 'e geçmeden önce, 1 yıl falan oldu 100 mbps alıyodum sonra bu durumlara geldim bunun sebebi nedir

genellikle yoğunluktan veya saha dolabındaki arızalardan kaynaklanıyor ilk zamanlar bağlattığınızda fazla vdsl abonesi yoksa daha sonradan arttığı için hız düşer ama hat zayıflamasının artması normal kabul edilmez

Anladım hocam çok teşekkürler ilgin için. Konuya artık TurkNet bakacak iyi akşamlar dilerim.

1 Beğeni

Arkadaşlar merhaba bugün Türk Telekom hattı yenilemiş beni arayıp öyle dediler

Sorun aynı sanırım :frowning:

Modemi kapatıp açtınızmı ?

Merhaba, @sametyay
Modem ve ankastre arasındaki kablo kalitesi iyi değilse hat zayıflaması artar. Direk ankastreye kısa kabloyla modemi bağladığınızda hat zayıflaması düşüyor mu yoksa aynı mı kalıyor bakma şansınız varmı ?

2 Beğeni

Merhabalar @CKLasT onu denedik sadece 2db oynadı ve hız aynıydı.
Ankastre ile modem arasındaki kablo cat6 kablo bi ara 70 oldu sonra modem reset yedi tekrar 60 larda sürünüyoruz, teknisyen aradı abi ben herşeyi yaptım dedi napacağız bilmiyorum

Ve ekstra olarak modem hızını 70 yaptıklarında max kbps 80’e çıktı türk telekom hatları kısıtlıyor sanırım

TT tarafında arıza varsa, hat zayıflaması yüksek olabilir. Hat zayıflaması 27 çok normal değil.