İnternet Hız sorunu

Merhabalar. Yaklaşık 2 gün önce Türk Telekom’dan TurkNet’e geçiş yaptım. Türk Telekom’dan asıl geçişim 50 mbps olan internetimin saha çalışanları tarafından 40 mbps’e düşürülmesiydi. Defalarca aramama rağmen hızım yükseltilmedi. 2 gün önce TurkNet’e geçiş yaptıktan sonra yine aynı şekilde 40 mbps hız alıyorum. Yan binada oturan komşum aynı altyapı ve uzaklıkla 75 mbps’e kadar hıza ulaşabiliyor. Bu sorunun ana nedeni benim görüşürüm Türk Telekom saha elemanlarının hızımı 40 mbps’e sabitlemesidir. Konuyla alaklı destek kaydı (72056814) açmış bulunmaktayım. Ekte internet testim ve SNR margin bilgilerim mevcuttur. Nedeni ve çözümü hakkında bilgi alabilir miyim rica etsem, teşekkürler.

Goknet üzerinden altyapı sorgulaması yapıp ekran görüntüsü atabilirmisiniz bide 75 mbpsde kopma yaşayabilirsiniz gibime geliyor

Sorun tamemen kullanmış olduğum modemden kaynaklıymış. Türk Telekom elemanları geldi farklı bir modemle denedik 66 mbps hıza ulaştım. Sorun çözüldü

Zaten belli, modeminiz maksimum 43 MBPS gelen interneti alabiliyor.

Sorunun çözümüne sevindim iyi günlerde kullanın hizmetinizi :hugs:

1 Beğeni

Bu konu, son yanıttan 60 dakika sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.