İnternet Hız Değerlerinin Değişmesi

Öncelikle merhabalar. TurkNet’e ilk geçtiğim zamanlarda modeme gelen maksimum hız 127mbps idi. Bu pandemi sürecinde hızımı arttırarak Türk Telekomun bana verebileceği en yüksek hız olan 78 mbpslik pakete geçtim. Geçtikten 2 3 hafta sonra (geçiş yaparken de 3 gün internetim kesildi) modem değerlerim yarı yarıya düştü. kesilmeler başladı. sorunu sürekli iç tesisatta buluyorlar. zamanında yerinde destek ekibi gelmişti ve sadece eski olduğundan sıkıntı olabilir denmişti ama 10 yıldır türk telekomda sıkıntı olmamıştı. Destek kaydı açtığımda 66 mbps’nin kabul edilebilir bir hız olduğu söylendi. Ne yapmam lazım?
ilk baştaki hız:

şimdiki hız:

Merhaba, bende benzer sorunu yaşamıştım. 100mbps paketine geçin ve hız sorunu başlığı altında kayıt oluşturun. Şuanki değerlerinizde alabileceğiniz max hızı aldığınız için bir sorun görmüyorlar. Kapasite sorunu olarak değerlendirilirse çözülme ihtimali var. TurkTelekom 3 kere müşteri kaynaklı demişti ve en sonunda sahada sorun tespit ettiler çözüldü.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Zaten müşteri hizmetleri ile görüşerek hattıma 100 mbps tanımlamışlardı. ama 78mbps geliyordu çünkü türk telekomun 78 mbps ile sınırladığın söylemişlerdi.

Aynı sorunu ben yaşıyorum. Dslam da anlamsız bir kısıtlama var ve 40 mbps üzerine çıkarmıyorum. Sizde hat zayıflaması değişmemiş ama Max hız sınırlaması olmuş. Umarım kısa sürede çözülür. Bol şanslar Charlie

Teşekkür ederim. Umarım kısa zamanda siz de çözüme kavuşursunuz.

1 Beğeni