İnternet Hattımdaki Vdsl Garipliği

Bundan 2 ay önce saha dolabını tip7 ile değiştirdiler ve ben yapadan vaeye geçiş yaptım.Ben dolabı aktifleştirdiklerini düşünüp vdsle geçmek istediğimi belirttim ve vdsle geçirildim.Altyapı 95 mbps gözükürken ben 7 8 mbps alıyorum ve TurkNet 'e arıza kaydı açtım.Türk telekom arızanın müşteri kaynaklı olduğunu söylemiş ki öyle bir durum yok sallamışlar yani dolap daha aktif değil bizi cahil sanıyorlar:)İşin garip tarafı dolap aktif değil ve ben vdsl gözüküyorum böyle bir şey mümkün mü başka bir dolaba mı bağladılar bunu merak ediyorum? Bir de bu dolabı aktifleştirmeleri için bizzat görüşebileceğim biri var mı?

1 Beğeni

Bu konuda yardımcı olabilecek birileri yok mu?

1 Beğeni

Merhabalar, @frkn3439 bu konuda en doğru yardımı bulunduğunuz bölgede yer alan TT bölge müdürlüğüne başvurarak alabilirsiniz.

1 Beğeni

Teşekkür ederim ilginiz için sağolun.Peki bahsettiğim vdsl portuyla alakalı bir bilginiz var mıdır? Dolapta vdsl aktif olsaydı altyapıda belirtilen hızı almam gerekirdi çünkü.Başka bir dolaba mı bağlıyım sizce?

1 Beğeni

Siz şu an bağlı olduğunuz saha veya santral dolabından VDSL portuna bağlı olabilirsiniz. Diğer aktif edilmeyen dolap sizi ilgilendirmiyor olabilir. Birazcık bekleyelim. Kısa süre içerisinde bu durum netlik kazanacaktır.

1 Beğeni

Dediğiniz gibi santralden vdsl alıyorum büyük ihtimal çünkü yapadayken hat zayıflama değerim ile şu anki vdsl zayıflama değerim aynı.Çok teşekkür ederim ilginiz için:)

Hizmet numaranla. Telefonla Alt yapı sorgularsan. ne kadar alacağını görme imkanın var

Yalın internet kullanıyorum telefonla sorgulama yapma imkanımız yok malesef:)

1 Beğeni

TurkNet online .

Teknik bölümde
Devre no yazar. Onu. Alt yapı sorgularken .

Telefon no gibi sorgulama olarak yap

Devre numarası ile yaptığım sorgulama sonucu.

1 Beğeni

O zaman şuan dolaba bağlısın. Devre numarası bunu gösterdiğine göre . Hattın bağlımı şuam

Adresle sorguladığımda da zaten bu sonuçları görebiliyorum.Extranette adsl görünüyor.Oris telekom sitesinde telefonla sorgulattım orda da adsl görünüyor. @CKLasT

1 Beğeni

Teknik yere girdiğinde. En altta profil değişme yeri var mı . Hızlı gibi sekme değişme yeri

Yapa da olma ihtimalin

Hayır hocam vae açık konumda.Bir de hat zayıflama değerim şu an yapadaki değerle aynı.Saha dolabına bağlı olsaydım bu değer baya iyileşirdi diye düşünüyorum

1 Beğeni

Modemi ankastre bağlama şansın var mı

Böyle bi şansım yok malesef.Bunu bir cihazla falan ölçtürebilir miyim ?

1 Beğeni

O cihazlar telekoma özel :slight_smile: onlar gelip ölçüyor. Sana söylerler mi sence.

Modemi o yüzden bağlamanı istedim para istenmeyen yöntem

Ankastreye nasıl bağlıyoruz acaba ?

1 Beğeni

Artı eksisi yok direk bağlıyorsun .
Cat kablosundan İçinden iki tane kabloyu direk düz tornavidayla kabloların uçlarını reget çaka bilirsin
Veya türk telekomun etiket bıraktığı kısa kablosunun ucu çakılıysa diğre ucunu kablona bağla.
Senin kendi portunu bulman lazım orda

Anlamadıysan resim çizeyim