İnternet de Yavaşlama

Merhabalar son 3-4 gündür internet de bir yavaşlama var özellikle telefon ile Wi-Fi ye bağlandığımda Wi-Fi kopuyor bazen ve bazı sosyal medya sitelerinde resimler videolar vs. Geç yükleniyor sorun nedir acaba teşekkürler? OİM’ede yazdım cevap bekliyorum

( telefon dan ağ ayarlarını sıfırladım ama halen aynı sorun sürüyor 2 farklı telefon ile de denedim)

1 Beğeni

Merhaba

Sadece wi-fi için mi geçerli oluyor. Kablolu bağlanınca yaşıyor musun.

Modem modeli nedir.

Tp link Vr1200 bu durumla karşılaşıyorlar. Aynıysa yapabilecek birşey yok

Birde hat değerlerini paylaşır mısın

1 Beğeni

Merhabalar, eğer bu sorun sadece WİFİ ile yaşanıyorsa modeminizin WİFİ ayarlarını kontrol etmenizde fayda var… Siz gerekli kontrollerinizi yaptıktan sonra durum hala yaşanırsa bize isterseniz hızlıca Online İşlemler - TurkNet üzerinden konu ile alakalı kayıt oluşturun. Arkadaşlarım hizmetinizi ve hat detaylarınızı kontrol ederek size yardımcı olmaya çalışsınlar.

Modem TurkNet in verdiği zyxel vmg8623-t50b markalı modem son 3-4 gündür böyle sadece wifi

OİM e yazdım cevap bekliyorum şuan kabloluda sıkıntı yok

Online İşlem Merkezinden gelecek cevabı bekleyelim.

1 Beğeni

Kablolu bağlantınızda bir sorun yoksa muhtemelen modem kaynaklı bir sorun :frowning: Kayda geri dönüşü bekleyin tabii…

Merhaba,
Modemin Wifilarını ayırmayı deneyiniz.
Mesela 5 GHz bandı için Turknet_5GHz gibi 2.4 GHz bandı için ise Turknet_2.4 GHz gibi isimlendirme yapabilirsiniz.
Sabit kanal deneyebilirsiniz. 5 GHz bağlantı için 52 kanalı, 2.4 GHz bağlantı için 1,6,11 kanalı gibi.

1 Beğeni

Başka frekanslarda yapa biliyor garip bi kolay

1 Beğeni

Wifii Analyzer diye bir proğram var. Mobil içinde google play store de var. Ordan hangi kanalın boş olduğunu gösteren yerler var. Manuel bir denemeni öneririm. Bir diğeri telefon güncel bir telefon mu bilmiyorum ama eski bir telefonsa yani sadece 1x1 20mhz kullanıyorsa bağlantı anlık kopup gelebiliyor. Benzer olayı yaşıyorum. Ben keenetic modem kullanıyorum. Evde samsung j7 marka telefon var. 1x1 20mhz kullanıyor. Çok sık olmasada anlık wifi kopuyor sonra tekrar bağlanıldı diyor. Fakat güncel yeni bir telefon var onda bu sorun yok. 1x1 40mhz de bağlanıyor. Bunla alakalı bir durum olabilir.

Modemin yazılım sürümünü öğrenebilir miyim?

Modem markası zyxel vmg8623-t50b sürüm v5.50(ABPM.5) f1

Bunu yaptım son 1 -2 haftadır böyle önceden sıkıntı yoktu

Kanal ayarı yapin dediler ama sorun hala aynı tekrar destek kaydi açtım

Telefonum samsung galaxy a50 çok da eski bir telefon da değil wifi analyz i indirdim ama kullanamadım bir türlü yapamadım

Modemi ipv4/ipv6 dual channel seçeneğinden olabilir istersen sadece ipv4 ayarına alıp bir dene

OİM den cevap geldi

1 gün daha test edip destek kaydı otomatik olarak kapatilmadan geri dönüş sağlayacağım

Sorun çözüldü mü ? Durum nedir ?

Şuan için sıkıntı gözükmüyor 1 gün daha deneyip TurkNet Online İşlem Merkezi deki kayıt kapatilmadan cevap vereceğim

2 Beğeni

@seferulas1905 evet biraz daha bekleyin… Eğer sorun kökten giderilirse kaydınızı kapatırsınız.

3 Beğeni