İnternet dağıtım dolabına araba çarptı

Türk Telekom altyapısı üzerinden hizmet alıyorum 2 gün önce sığırın biri dolaba vurup sökmüş arıza kaydı oluşturdum ama ne gelen var ne de giden türk telekom’a ulaştım onlar da beni umursamadı mahallenin yarısının interneti yok .

2 Beğeni

Merhaba,bağlı bulunduğunuz Telekom müdürlüğüne giderek dilekçe verebilir aynı zamanda durumu aktarabilirsiniz.Telekomun el atmasını beklerseniz uzun sürebilir.

2 Beğeni

Aradım müşterisi olduğunuz operatör ile konuşun dediler bana da

2 Beğeni

Birşey daha sorabilir miyim bilginiz vardır belki ,
Benim hemen karşı komşumun pingi 16 benim pingim genelde 40-50 arası oluyor tabi o Türk Telekom müşterisi benden daha düşük hız ve upload alıyor ama pingi benden çok daha düşük bunun sebebi nedir bazı yerlerde port değiştirilince pingin düşebileceği yazılmış ama pek bir bilgim yok .

2 Beğeni

Bilgim dahilinde cevap verecek olursam bunun birçok sebebi olabilir testler kesinlikle kablolu olarak yapılmalı öncelikle daha sonra iç tesisatınızı gözden geçirmenizi öneririm ankastreden mümkünse modeme tek hat gitmesi önemli eğer iç tesisatınızda bir problem yoksa ankastre kutunuza baktırabilirsiniz oksitlenme oluşmuş olabilir.Ankastrenizde de problem yoksa ankastre ve saha dolabı arasını kontrol etmek lazım.Tabi söylediğim herşeyin haricinde komşunuzun bağlı olduğu saha dolabı ile sizin bağlı olduğunuz dolap farklı olabilir mesafe kısaldıkça sinyal kalitesi artıyor dolap tipleri farklı olabilir,yeni dolaplar daha iyi performans sunuyor.

2 Beğeni

Mevcut bağlı olan saha dolabını değiştirmenin bir yolu varmı bizim evde ankastre yok direkt telefon kablosu geliyor dışarıdan .

2 Beğeni

Maalesef saha dolabınızı değiştirmeniz mümkün değil.Fakat dolap çok eski ve atıl durumda ise performans sorunu yaşadığınızı ve dolabın durumunu belirterek Telekoma dilekçe verebilirsiniz başka sorun yaşayan kullanıcı da varsa değiştirebilirler.Zaten araba çarptıgını belirtmişsiniz değişeceklerdir.

1 Beğeni

Port değiştirme hakkında bir bilginiz var mı ?

TurkTelekom müdürlüğüne gidip durumu anlatabilirsiniz. Genel bir sorun olduğu için muhtemelen haberleri vardır. Süreç biraz uzayabilir. Pinginizin komşunuza göre yüksek olmasinin sebebi lokasyon ve hattın giriş çıkış yoludur. Hız testi yaparken turk.net serverini secerseniz biraz daha düşük ping çıkacaktır.

4 Beğeni

Dolap yenilendiği zaman değerler düzelebilir. Twitter üzerinden Telekom destek hesabına yazın. Eğer trafik kazasına karışan araç biliniyor ise Telekom önce sigorta şirketinden parayı almaya çalışır diye düşünüyorum. Genel bir arıza olduğu için beklemeniz gerekiyor.

2 Beğeni

Twitter dan yazdım ama kendi operatörünüz ile görüşün dediler

genelde servis sağlayıcıları arasında böyle ping muhabbeti oluyor mesela turktelekom League Of Legends için vodafone göre daha iyi bir ping değeri sunuyor benim konumumda normalde turktelekom 20 30 arası değer verirken vodafone 60 veriyor hiç denemedim ama dns değiştirmeyi deneyebilirsin internetin düzelince belki faydası olabilir

2 Beğeni

Deneyeceğim tabi bu ay gelirse, teşekkür ederim

1 Beğeni

Ama bir şeyi söylemeden geçemiyorum senin konu başlığı efsane olmuş " İnternet dağıtım dolabına araba çarptı" nedendir bilinmez haykırıyorum okurken akskljdlaskd.şaskdjşasjdş :slight_smile:

2 Beğeni

Evet inanması güç bir olay :joy:

Fotoğraf çek at knk twittra yaz kutunun adresini numarasını üstündeki alın buyrun sizin kutuya çarptılar gelin düzeltin de ne yaparlarsa yapsınlar

1 Beğeni

Sabah ilk işim bu olacak teşekkür ederim

1 Beğeni

TurkNet bir kaç mesaj gönderdi anlayan arkadaş varsa aydınlatabilir mi?

Telekom Sistem Mesajı

Türk Telekom Sisteminden Gelen Durum Güncellemesi

Arıza Bildirim Tarihi : 24-10-2020 18:28:25

Görev : ISLAH

Görev Bildirim Zamanı : 26-10-2020 03:44:00

Arıza ID :2020102600077825561

Arıza Durum Açıklama : Arıza kontrolü yapıldı

Ekip Tipi Açıklama : Teknik Saha Ekibi

İş Emri ID : 2020102600179625786

İş Emri Durum Açıklama : Arızanız gerekli kontrol ve işlemler sonucunda çözümlenmiştir

Log : BAKIR KABLODA DEVRE DEĞİŞİKLİĞİ YAPILMIŞTIR

İşlem Sonuç Kodu : TT Sorumluluğunda Giderildi

İşlem Sonuç Grubu : TT Sorumluluğunda Giderildi

Geçen Süre Tipi :TurkTelekom

1 Beğeni

Arıza Kaydı Teknik Durum Bilgileri

Arıza kaydı teyit aşamasında Teknik Durum Bilgileri

Hat Fiziksel Durumu : KAPALI

Hat Yönetimsel Durumu : AÇIK

NmsHızProfil : VDSL2_50M_8192

Upload Çıkış Gücü : 9.3

Download Çıkış Gücü : 14.3