İnternet bağlantısı sürekli kopuyor

Dizüstü bilgisayarımı modemden 5-6 metre uzakta açınca modem üzerindeki DSL ve internet ışıkları sürekli sönüp yeniden bağlanıyor bu böyle bilgisayar kapatılana kadar devam adiyor. Bu arada bilgisayar kablolu ya da Wi-Fi ile bağlı olsun yada olmasın farketmiyor. Hatta Ethernet kartlarını devre dışı bıraksam bile bilgisayarımın açık olması yetiyor. Modem değiştirdim düzelmedi. Arızalı olduğunu düşündüğüm modem ile başka bir abonede denedim dizüstü bilgisayarımı da gotürdüm modemi de gotürdüm orada kendi modemimle bilgisayarımla denedim hiçbir sorun yaşamadım kendi evime getirip yeniden kurdum sorun devam etti TurkNet 'e destek kaydı açtım 15 günden fazla oldu hala çözülemedi. Bekliyorum bakalım ne zaman çözülecek yada benzer bir sorun yaşayıp çözebilen varsa bilgi paylaşırsa sevinirim

Modemin bağlı olduğu priz ile bilgisayarın olduğu prizleri değiştirip dener misiniz?

Denedim sonuç aynı bişey değişmedi.

iPhone’umdan gönderildi

Mantıksız geldi dediğiniz şey pc bağlı olmasa bile modemi ancak elektrik kaynağı nedeniyle etkileyebilir diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Mantık aramaya gerek yok mantıksız önerileri de değerlendiriyorum ama çözüm bulamadım. Evde bütün pirizler aynı sigortadan besleniyor dolayısıyla piriz değiştirmemin bir faydası yok biliyorum ama gene de denedim. Sizin teklifinizden önce denedim. Siz söyleyince tekrar denedim. Halen sorun devam ediyor. Bakalım es geçmiş olabileceğimiz ne gibi çözüm önerileri çıkarsa deneyeceğim.

1 Beğeni

Cidden çok enteresan bilgisayarınız kapalıyken ve bilgisayarınız açıkken hat bilgilerini atabilir misiniz. Kopma yaşanmadan hemen önce. Bilgisayarda hattı sarsacak manyetik alan yok ama, bunu şu şekilde test edin bilgisayar açıkken bırakın modem kopsun uzaklaşınca siz baya geri bağlanacak mı 5-10 dakika sonra

1 Beğeni

Dsl tesisatında bir sorun var muhtemelen. Apartmandaki buattan kabloyu birazcık çekip dener misin. Ben eminim bina içi tesisatını yenilediğinde bu sorun çözülecek.