Internet baglantisi kopmasi , hiz kesintisi

Modem model : tp-link W8960N

Internet hiz degerlerim cok dusuk ;

upload : max 0.7
download : max 6-7

Paket olarak Ozgur iletisim aktif paketini kullaniyorum.

Sisli bolgesinde ikamet ediyorum.

Sorunun kaynagini hala cozebilmis degilim. Degerlerimi yukseltmek ve sorunun kaynagini bulmak icin yardimci olabilirseniz cok sevinirim.

Ben Malatya’dayım bende de sürekli internet kesintisi var ve internet gelince 0.7 download 7-8 upload geliyor. Ben artık aylardır ping ve bağlantı kopmasıyla uğraşmaktan bıktım sorunu kendileri hariç her yerde arıyorlar arayıp uğraşmana değmez. Aynı sokakta aynı santrale bağlıyız ve superonline, ttnet kullananlar var hiçbir sorunları yok ama ben her hafta mutlaka en az bir kere ya kesinti ya da hız düşmesi yüksek ping yaşıyorum. Az önce sınavdayken bağlantım kesildi saatleri belli olsa en azından ona göre bir rota çizeceğim ama o da belli değil eğer sorununu çözersen bana da bilgi verir misin en azından şu 2-3 haftalığına çözmüş olayım sonra ISS değiştireceğim.

Ekleme: OİM’den kayıt oluşturamıyorum orası dahi çalışmıyor.

Merhaba, hat değerlerini paylaşır mısın?

nasıl paylaşabilirim bilmiyorum .s

modeminizi marka/model aratarak bulabilirsin veya 192.168.1.1>Sistem günlüğü>DSL günlüğü gibi kısımlardan erişebilirsiniz.
EDİT: Kusura bakmayın soruyu yanlış anlamışım. @STORM’un dediği gibi yapabilirsin.

buraya mesaj yazdığınız kısımda simgelerin arasında üzerine mause ile geldiğinizde yükle şeklinde yazan bir simge var ona bastığınızda pencere açılacak ve daha anlaşılır olması için modemin ayarlarına girin makx download max upload hat zayıflaması gibi ibareler olan kısmı ekran görüntüsü şeklinde kaydedin ve açılan pencereden seçin. @Karata1

gönderdıgım screen shot yeterlı olur mu hocam ?

Maalesef, şöyle bilgiler içermesi lazım
images (3)
Örnek

Modeminizin markasını modelini yazarsanız size yardımcı olurum ne şekilde bilgi paylaşacağınızı. @Karata1

Birde ekran görüntüsü almak için lightshot ekran görüntüsü yazılımı ücretsiz yazısına tıklayın.

Abim bu nasıl bir snr margin degeri ve digerler çok ama çok kötü.
Benim kafam karıştı yanlışta yazmış olabilirim.umarım arkadaşların bilgilendirmeleri tele çözüm yolunu bulabilirsiniz.umarım sizin için güzel bir şekilde sonuçlanır.
İmkanınız varsa baglantılarınızın da fotoğrafları mı çekip telle paylaşın konum gibi vb

1 Beğeni

Snr margin düşük olma sebebi hat zayıflaması dsl kablon ne kadar iyi olursa okadar iyidir
300 hat zayıflaması var

Oradaki değeri 0.1 ile çarpmanız gerekiyor yani zayıflama 300 değil 30’dur.

Dostum hat zayıflaması olduğu sürece istediğin kadar internet hızın olsun o zayıflama geçmeden internetin iyi olmaz türk telekom alt yapısıda bu sorun olabilir yada dsl bağlantısı kablosu uçları açık şekilde kötü bir kablo bağlıysa ondan yapar

durum çok vahım gercekten. nasıl cozum bulabılırım bu duruma yardımcı olabılırsenız cok sevınırım.

Merhaba, aşırı bir zayıflama var. Saha dolabınız kaç metre?

saha dolabı derken hocam . turktelekomdan çalışan bırı gelmıstı. gırıs katındakı dolağtan bı seyler yağtı ama bılmıyorum

Bu, zayıflamanın mesafeye göre mi yoksa hattan dolayı mı olduğunu teşhis etmek için sordum. Netspeed Gıbırnet v.b operatörlerden altyapı sorgulayın.

Burdan altyapımızı adresinizi girerek sorgulayın.
Telden ekran görüntüsünü buraya paylaşın.

İşaret ledigim yerdende görseli paylaşın