İnternet bağlantısı çöp oldu

Son birkaç gündür internet hızı durduk yere 180-300 kbps lere düşüyor. Birkaç saat bu şekilde duruyor sonra normal hızına dönüyor. Modemde herhangi bir fec veya crc hatası yok. Modem 93/8 mbps de buluşuyor. Snr iyi hiç kayıp veya hata yok. Ama nedense 93 mbps alacağım yere 180 kbps alıyorum. İki farklı modemim var değiştiriyorum ama hatla ilgili bir problem yok. İkisinde de 93/8 buluşuyor ve hata olmuyor hiç. TurkNet interneti ile ilgili bir sorun gibi görünüyor

Ayrıca belirteyim bu hız düşmesi vs durumunda kesinlikle modemde kopma, crc, fec vs olmuyor. Herşey normal görünüyor.

Antalya da mısınız ?

Evet Antalya üzerinden çıkış alıyorum

Şuan Antalya da TurkNet kullanan birkaç kişide benzer şikayetler mevcut

700ms - 0.1mbps download gibi

Bir yerde arıza var demekki, sabaha düzelir

Çalışma vs yapılıyor sanırım. Bunu önceden bildirseler iyi olur önlemimizi alırız. Başka lokasyondaki sunuculara bağlanıp birkaç şey yapmam lazımdı artık mobil üzerinden hallettim. Bu şekilde işleri mobilden halledeceksek neden dsl kullanıyoruz anlamış değilim. Bu birkaç kez tekrar etti ve devam ederse aboneliğimi iptal etmeyi düşünüyorum

1 Beğeni

Bende antalya pop noktasından bağlanmaktayım ve an itibariyle 0.2 mbps hız alabiliyorum ping desen 700-900 arası geziniyor internet felç olmuş durumda

1 Beğeni

TurkNet Şeffaflık Raporu — Altyapı Çalışmaları, Hizmet Açılış ve Dönüş Süreleri adresinde Antalya için Turk.Net Arızası yazmışlar ama keşke bilgilendirme olsaydı. Modemi kapa aç yapa yapa bir hal olduk :-1:

1 Beğeni

Arızanın bilgilendirmesi biraz gecikebilir ama bu sayfaya bakmak ve anında destek kaydı açmak süreci daha da kısaltır.

1 Beğeni

Arıza halen devam ediyor. Bir failover sisteminiz yok mu? İnterneti sadece web ve oyun için kullananlar yok. Uzaktan çalışanlar için ciddi problem bu durum.

Destek kaydı açtığınız zaman takip ediliyor. Bu forum üzerinden bunu biz göremeyiz netuzman ekibi arkaplanda takip eder.

1 Beğeni