İnternet Bağlantı Kablosu

Evet. Şöylebi sorun var. Rj11. Cat 7 ye küçük geliyor oturmuyor. Ucuna bağlamak için . Bakıra kadar soyması gerekiyor. Kalın kablo

Cat5 veya 6’da aynı durum var mı? ancak problem olacağını sanmıyorum ya arkadaşlar halleder sanırım. Bir de hiç kablo almasaydım eğer bağlantı için gelecek kişiler hangi tür kabloyu bağlayacaklardı acaba bilginiz var mı?

1 Beğeni

Cat6 ve cat 5 var ince onu bağlaya bilirdi istediğin türlü olmaya bilirdi .

1 Beğeni

Genellikle ellerinde cat5e ya da cat6 kablo oluyor metre işi kuruluma ek olarak faturalandırılıyor. Dış cepheden dolanmayan ve de çok kavis almayan yerler için cat7 gerekli görülmüyor genellikle. İç tesisat için 5e bile kafi ancak her zaman üst standart artı bir fayda getirir hattınıza.

O şekilde sağlıklı olmaz cat7 hazır internet kabloları kablo yapısı çok tellidir verimli ve hızlı internet için tek damar kalın tam bakır internet kablosu gereklidir kablo çapını da AWG belli eder ne kadar düşükse o kadar kalındır ben yapmış olduğum internet sistemlerinde bina içi hatlarında reçber 23 awg Cat6 kablo kullanıyorum zira en kaliteli kablolardan biridir

2 Beğeni

Cat 7 si var :slight_smile: güzel hız veriyor

Tek telli mi çok telli mi bakır yapısı

1 Beğeni

Tek telli reçber cat7 23 awg s-ftp :smirk:

Güzel kablo

Alacağım kabloda 28 awg yazıyor. iyi mi kötü mü bilemedim. :thinking:

Aşırı kötü baya ince 23 awg den yüksek almayın

Büyük ihtimalle yarın kurulum için gelecekler. Çok büyük bir problem yaratırsa değiştiririm artık, yapacak bir şey yok.

Bana cat6-7 fark etmez. Sizin bahsettiğiniz türde kaliteli bir kablo önerir misiniz? Fiyatı önemli değil kaliteli olsun yeterli.

Reçber 23 awg Cat6 kablo yazarsanız çıkar piyasadaki çoğu internet kablolarını test ettim kullandım gerek dış kılıfı gerek iç koruma yapısı gerekse kablo çapı en iyilerinden biridir ben bunu tavsiye ederim özellikle sarı olanı tercih edebilirsiniz

Yukarıda arkadaş cat7 linki atmış. Onu alsam bir şey fark eder mi yoksa sizin dediğiniz kabloyu mu sipariş vereyim?

Cat7 ye o kadar para vermeye ne kadar gerek var tartışılır cat7 10.000 mbps filan iletim hızına sahip tr de ve dünyada o hızlara çıkan yer var mı bilemiyorum artık karar senin

1 Beğeni

Cat 6 da 10gigabit hızlara çıkabiliyor Cat 7 kablonun dış katmanı ve iç yapısı biraz daha gelişmiş tabiki ama hız olarak pek fark yok topraklamasi filan var ekstra folyo kaplama vs var ama arada da ciddi fiyat farkı var Cat6 ile

1 Beğeni

Anladım. Haklısınız olmuşken iyisi olsun diyorum yoksa cat6 da tabii ki yetecektir. Yoksa en fazla alabileceğim hız 100mbit olacak.

Bence reçber 23 awg Cat6 kablo işini fazlasıyla görecektir