İndirme Hızı 0.01 e düşüyordu

Herkese iyi günler Trabzonda bulunduğum yerde internet olmasına rağmen Turk Telekom alt yapı yok diye internet bağlamıyordu en sonunda bahçemize direk dikiyorda bize internet vermiyorsunuz diye çıkışarak bize ve internet alamayan bir komşumuza internet bağlattık.Alt yapı VDSL modemli aldık interneti (Model No. VC220-G3u) görevli 16 mb bağlayalım kopma olmasın dedi hat değerlerine baktı gayet iyi dedi daha bir gün geçti internet var gözüküyordu ama çalışmıyordu başta anlamadım ne olduğunu modem aç kapa yaptım düzeldi.1 gün arayla bu sorun devam etti telefonla arayarak babam sanırım indirme hızını yükseltmeyi onaylamış 35 mb ye yükseltikten sonra günde 3-5 defa kopmaya başladı bu sırada tabi müşteri hizmetleriyle görüşüyordum onu yap bunu yap diyorlardı kendileride oradan kontrol ettiklerinde hat değerleriniz çok idi diyordu.En sonunda arıza kaydı açtılar görevliler geldi değerlere baktı port değişelim dediler birde internet hızını 16 ya düşürdüler.Biraz araştırma yaptım bu süre zarfında bu modem hataları artıp internet hızını 0.01 e düşürüyor sanırsam 35 mb iken değerleri ve güncel değerleri de aşağıda paylaşıyorum şuanda dahi hatalar yavaşta olsa oluşuyor 6 gündür kopmuyordu dün rüzgarlıydı hava sabah koptu sanırsam.

ilk 35 mb iken

şuan 16 mb iken

Sorun sizce nedir ben modemden kaynaklandığını düşünüyorum.

Merhabalar,
Modem ile ilgili bir sorun olduğunu düşünmüyorum hat zayıflaması çok fazla, direkten size gelen kabloda bir sorun olabilir veya kutunun içerisi su almış olabilir.

Haklısınız kutudan uzaktayız, peki güncel değerler hakkında da görüşünüz aynı mı ?

Hat zayıflatması kaç olursa ortalama bir değer olur ?

Direkten size gelen kabloda ek varsa orayı kontrol edin bunun dışında yapılabilecek çok bir şey yok maalesef :disappointed:

Merhaba,
Zayıflamayı yarıdan daha fazla düşürmeniz gerekiyor ancak yarı yarıya düşerse de yine CRC hataları olacaktır, ilk satırda 15 civarından 41 sonra 63 lere çıkmış tahminimce 15 ila 20 arasında pek bir sorun olmaz gibi.