İlk gün sorunu..100 mbps degil 10mbps

Merhabalar. Bugun göknetten TurkNet e gectim. Ancak 100 mbps diye aldığım baglantıdan en fazla 10mbps alabiliyorum. Göknet yetersiz diye gecmistim ancak saniye başı onunla 1,4 mb alırken turknette 1,1 mb download hizi aliyorum. Acikcasi hayal kirikligina uğradım.

DSL kullanıyor iseniz modem arayüzünden hat değerlerini paylaşır mısınız mümkünse?

1 Beğeni

Merhabalar tabii ki.

Hattınız ADSL görünüyor. Goknet üzerinde ne kadar hız alıyordunuz. Ek olarak altyapı sorgulama sayfaları üzerinden adresinizi sorguladığınız zaman çıkan sonuç nedir?

Yanlış kurulum yapmis olabilir miyim?

Otomatik kurulum yaptınız ise modem hangi sinyali alıyor ise o modu kendisi seçer diye biliyorum

Anlamadim gercekten. Hızli kurulum yaptim tplink sayfasindan.

İsterseniz tekrar elle kurulum yapmayı deneyin.

Durumu şoyle ozetleyeyim.

192.168.1.1 tp link modem kurulum sayfasina girdigimde internet servis sağlayıcı seceneklerimi secmek istedigimde, TurkNet vdsl diye bir secenek yok. Diger secenegini secince de adsl olarak kuruyor. O da haliyle 10 mbps geliyor. Gercekten anlamadim. Umarim turknetten yardim alabilirim. Görseli ekledim.

siz şuan adsl port üzerinden hizmet alıyorsunuz ondan TurkNet vdsl yok müşteri hizmetlerine vdsl geçmek istiyorum diye talep iletebilirsiniz bide goknet üzerinden altyapı sorgulaması yapıp ss atarmısınız

Eren bey tesekkurler.
Port sorununu baska yerlerde de okudum sanirim sorun bu. Baskalarina da olmus. Ben de online islemlerden talep olusturdum, gunduz donerler insallah.
Göknet baglantim artik yok, nasil sorgulama yapabilirim bunu anlamadim? Bilmedigim bir sey sanirim.

Selamlar @cynbc, rica etsem forum profilinize müşteri numaranızı ekler misiniz? Kaydınızı incelemek isterim.

1 Beğeni

Merhaba. Sorunum cozuldu. TurkNet ilgililerine tesekkurler.