Huawei Hg658v2 ve Zyxel T50B Menzil

Merhaba şuan huawei hg658v2 kullanıyorum ve t50b siparişi verdim. İkisinide deneyimleyen birisi varsa cevaplayabilir mi? Menzil olarak hangisi daha iyi mesela huawei’in 5 dişi ucu ucuna çektiği yerde t50b 5ghz si kaç diş çeker?

İkisini karşılaştırmak doğru olmaz hg658 alt segment bir modem :slight_smile: T50b nin çekimi gayet iyi @Murat042 size detaylı bilgi verebilir.

1 Beğeni

Bende huawei’den t50b’ye geçmeyi düşündüm fakat 2.4ghz’de pek farkları yok Hatta yer yer huawei daha iyiydi diyenleri bile okudum 5Ghz ise zaten 2.4’ün bile iyi çekmediği yerde hiç çekmez (5ghz teknolojisi böyle) Bu sebeple sırf wifi’da doğrudürüst kullanamayacağım 5ghz için t50b almadım Bunun yerine bütçeyi artırdım ve antenleri dışarda daha iyi performans göstereceğini düşündüğüm keenetic aldım Memnunum fakat laptop 5ghz’de hemen bağlanıyor fakat telefon zorlanıyor aynı uzaklıkta. Biraz daha iyi bir 5ghz performansı beklerdim

O kadar emin olmayın 187m evimde hep 5ghz kullandım hiç çekmeyen biyer yoktu. Wifi çekim mesafesi ve wifi hızı taktire şayan bi modem. Şuan keenetic kullanıyorum T50b wifi konusunda arar oldum buda iyi fakat T50b daha iyiydi.

Bakın T50b kullandığım dönemlerdeki test sonuçlarım arada iki oda var iki duvar var ben T50b kullanana kadar 5ghz yakın mesafe sanardım ama hiçte o kadar değilmiş. Evin en uzak odasında 2.4ghz bi çizgi fazla çeksede çok dalgalı bi hız geliyordu 5ghzise çok dengeli bi hız geliyordu evin her yerinde sürekli 5ghz olana bağlıydım hiç sorun yaşamadım

1 Beğeni