Hızımın Düşürülmesi ve Sonrası (23. Gün)

Merhaba,

50 Mbit hız aldığım evimde tam 23 gün önce internet gidip geldi ve sonrasında da hızım 30 Mbit’e düştü. Hiç kopmayan ve gayet stabil olan bağlantım bu durum sonrasında sürekli kopmaya başladı. Geceleri özellikle hızımın arttığını görüyorum bir şekilde ancak gün içerisinde sürekli hız düşmesi ve kopmalar oluyor. Sanki benim kabloya biri paralel atmış da yarısını o kullanıyor gibi.

Neyse türk.net tarafından 5 kere türk telekoma iş emri girildi ancak TT tarafı bende sorun yok diyor. Senin eve gelen hattın 75 mbps e kadar destekliyor ancak 30 alabiliyorum.

Değerleri ekliyorum
image

Burada sorunlu olan taraf neresi?

Bu arada netspeed üzerinden yaptığım sorguya bakın

kopma varsa ilk şüpheli iç tesisattır. önce bir onu kontrol edin. internet aleminde hiç kelimesinin bir anlamı yoktur. sorun birikir birikir ve en sonunda arıza çıkar. daha önce hiç arıza olmaması daha sonra hiç arıza olmayacağı anlamına gelmez. :slight_smile:

İç tesisat kontrolü için türk.net ekip gönderdi. Onlar da yaptıkları kontrolde iç tesisatta bir problem bulunmadığını ilettiler. Türk.net tarafı ile bunu paylaştılar ayrıca

eğer ekip iç tesisatta sorun yok diyorsa sorun telekomun iç tesisatında demek. :slight_smile: bu hem iyi hem kötü. iyi senlik bişi yok, kötü telekom abimizin keyfine kalıyor. ama moral bozma belli olmaz hemen de yapabilirler.

bende türk telekom tarafında problemin olduğunu düşünerek btk tarafına hem türk net için hemde türk telekom için kayıt oluşturdum. Adamlar direk siz bizim abonemiz değilsiniz servis sağlayıcınızla sorunu çözün diyerek kaydı kapattılar. Böyle de bir durum var

1 Beğeni