Hızım yüksek ancak bir süre sonra düşüyor

Merhabalar, bu aralar TurkNet bayağı bir sıkıntılı benim problemim ise bambaşka internetim stabil değil diye modeme reset attım ve hız ölçümlerim 75 mb falan normale döndü ama 10 dk sonra 4 6 mb düştü yine reset attım yine normal ama sonra 4-6 mb düştü sanırım bu türknetin yaptığı birşey kısıtlama getiriyor başka türlü anlam getiremiyorum. Sizin de başınıza geldi mi böyle birşey veya çözümü var mıdır?

Bildiğim kadarıyla Asus modemlerde sonu 858 ile biten sürüm sıkıntılı. Bir alt sürümü Asusun sitesinden yükleyip bir de öyle test eder misiniz?

hemen deneyeyim hocam

hocam yine aynı şey oldu firmware yükledim test yaptım gezindim biraz herşey normal 5 dk sonra yine 11 lere geriledi :confused:

Pardon eklemeyi unutmuşum, eski sürüme geçtikten sonra modeminizi sıfırlar mısınız?

Hocam asus modem kullanıyorsanız 10 dakika bile 20 mpbs den yukarı hız alıyorsanız şükür etmeniz lazım. Bende de oldu zamanında 16 mpbs 'nin üzerine çıkmayan hizim modemi değiştirince 60 mpbs ye cıktı.

ama crc hatasi aliyosun bakarmisin yanlidmi gordum acaba db ayarlarini degis

Asus sitesinde fw güncelleme dosyasını indirip eski sürüm olan 805 oda olmazsa 709 olanı kurmayı deneyin

Ve iç tesisatınızda ek yıpranma vs varsa bi elektrikçi çağırıp kontrol ettirin gerekirse kablo yenileyin. Hat xayıflaması var ve modemde sorunlu bir modem. İç tesisat yenileyip kaliteli bi modemle çok daha verimli bi hat kullanabilirsiniz