Hızım neden az? ve pingim neden yüksek?

Merhaba
Resimlerde de göründüğü gibi hız ve ping sorunum var yardımcı olabilirmisiniz?

ALDIĞIM HIZ VE PİNG BU ŞEKİLDEDİR. Adsız

Aldığınız hız normal bakır kabloda kayıplar yaşanabilmektedir.

100 mbit internet paketi kullanıyorum gelen 102 aldığım 88 -94 arası ? sizce normal mi?

Herşey normal ( 20 karakter)

Birde size bendeki gibi 99996 ( 97.65 mbps ) tanımlansa ne olurdu acaba :smiley:

( Aslında tanımlama sorunu değil, dslam ile alakalı. modeme ulaşan 99996 kbps )

100 tanımlı internette ancak fiber kablo ile kayıpsız şekilde alırsınız. Bakırda mesafe uzadıkça düşme meydana gelebilir.

1 Beğeni

TT FTTH fiber kullanıyorum 94-102 arası alıyorum bende ? normal birşey vdsl2 ye göre

Maalesef FTTH olmasına rağmen turk telekom yüzünden 94 Mbps alıyorum. Nokia OLT cihazlarında 100Mbps port sınırı varmış. BTK ya şikayet bıraktım port sınırımın kaldırılması için. Nokia ONT kullananlar bu port sınırı sebebiyle 94 Mbpsyi geçemiyorlarmış. Ayrıca ONT değişimide olmuyor. Çünkü eğer evinizde Nokia ONT var ise Santraldeki OLT cihazı da Nokia marka oluyormuş. Üçüncü taraf ONT cihazları çalışmıyormuş. Fiberde kayıp olmayacağını ve 94 Mbps gelmesinin anormalliğini TurkNet müşteri hizmetlerine anlatamadım. Gidip neden düşük geldiğini de bulamadılar. Ben bu bilgileri internette araştırmayla buldum.

Eğer fiberde hızınız düşük ise özellikle 94 Mbpsde takılıyor ve Nokia ONT cihazına sahipseniz BTK ya Turk Telekom’u şikayet edin.

88 altına inmiyo ortalama 96 98 hızım

98’i göremiyorum. Max 95.30 Mbps. Geçmeye çalışıyor ama geçemiyor. Bir sınır olduğu çok açık.

1 Beğeni

Olabilir, bendede bazen çok oynak olabiliyo, genelde 96-98 dediğim gibi fakat arada 102 vs. görebiliyorum hızım normal.

1 Beğeni

Evet sizin gibi bir hız alabilsem keşke. FTTH olmasına rağmen internetim performanssızda. Bazen 80 Mbpslerde çıktığıda oluyor. Upload yaparken internet kesiliyor resmen.

1 Beğeni

Türk Telekom’un verdiği modem berbat, arada kesinti olabiliyo, çok yüklenirsen [ARCHER C5V]

HIZ DEĞERLERİM

1 Beğeni

Keenetic modeme geçtim yine aynı. SQM özellikli modem denedim yine aynı. Bufferbloat testlerim F çıkıyor. xDSL altyapıdaki kişi bile C B gibi sonuçlar alabiliyor. Bunların dışında Turk Telekom’un verdiği modemde sıkıntı yaşamayanlarıda gördüm.

Speed test sonucunuzda ne çıkıyor?

İlk test:

2. Test;

Sizin sonuçlarda benim sonuçlara benziyor. Nperf’de sadece 100 Mbps görebilmişsiniz. Benim genelde ikisi aynı çıkıyordu.

1 Beğeni

Bilmiyorum, benim bilgisayarımın konumu yanlış gösteriyo ondan olabilir. [Fatih’te oturuyorum Küçükçekmece diye gözüküyor.]

1 Beğeni

Cidden Bu hız az diyorsanı tek kelime etmeyeceğim. 100 de 93 testte alıyorsunuz ve az ilginç.
Hızı az buluyorsanız eğer o 7 mbps yi sorun yapıyorsanız Saha dolabına kadar kendiniz ücret karşılığında izin alarak hat çektirin tabi prosedür nasıl işler bilemem ama 100-200 tl mesafeye bağlı para harcarsınız o 7 Mbps kayıp olmaz.