Hızım düşüyor hat değerlerimi yorumlama

merhaba temmuz 2021 tarihinde TurkNet’li oldum 95 mbit hız alıyordum şuan 85’lere kadar gerilemiş durumdayım

hat değerlerim bu şekilde şuan yorumlayabilir misiniz rica etsem

Merhaba,
Bölgenizde hız yükselten abone olması veya yeni abonelik açılması durumunda kapasitede düşüş yaşanmaktadır. Bundan dolayı ulaşabileceğiniz maksimum değerlerde düşüş olabilir. Hat zayıflamanız ortalamanın üzerinde dilerseniz iç hattınızı kontrol ettirebilirsiniz.

2 Beğeni

Bendede benzer bir durum oldu TurkNet 'e direk destek kaydı açmanı öneririm biraz çetrefilli yoldanda olsa çözümlüyorlar ama bunu en çok türk telekomun cambazlığı saha dolabında öyle bir oynuyorlarki bir ara 94 olan hızımı 21 de gördüm destek kaydı açarak yardım iste uzunda olsa sorunu çözdüler bende

verdiğiniz yanıt için teşekkür ederim abonelik başlangıcı sürecinde böyle bie ss almıştım bu konuda yorumunuz var mı kendi kablo tesisatımı gözden geçireceğim bu arada teşekkürler

hocam destek kaydı açmıştım 2-3 ay önce normal değerler böyle kayıplar olabilir demişlerdi tekrar bir destek kaydı açıp şansımı denemekte fayda var teşekkür ederim

kabloda ek varmı acaba

Hız profiliniz 75 ? Siz nasıl 85 alıyorsunuz :flushed:

Abonelik başlangıcına ait değerleri de inceledim hemen hemen yakın diyebilirim. Bana kalırsa kapasite kaynaklı bir sorun yaşanıyor ama gene de hattı kontrol ettirmekte fayda var.

1 Beğeni

@ModeratriX Belki sonradan hız yükseltme işlemi yapılmıştır :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

hocam benim kablo direkt dial up kutusundan dışarıdan sarkıtma yöntemi ile geliyor ilk başta altyapım yoktu tt yi cimerden şikayet edince tt geldi saha incelemesi yaptı buraya direk dikersek uzun sürer hemen yan evinizde dial up kutusu var boş 1 tane port var elektirikçiden ethernet çektir bize haber ver portunu açıp sisteme işleyelim dediler

1 Beğeni

hocam ilk başta 95 alıyordum bu kayıp yaşamış hali tt saha ekibi 78-80 alırsın dedi port işlemleri sonrası ölçümde sonra abonelik açıldı 95 mbit alıyordum

anladım hocam destek talebinde bulundum bakalım ne diyecekler dslum kilidi konuları gözüme çarptı forumu incelerken benim o sorundan muzdarip olma durumum olabilir mi acaba cok bilgim yok bu konularda sizinde vaktinizi alıyorum kusura bakmayın

Hattınızda DSLAM kilidi mevcut değil değerlerinizi incelerken dikkat ettim. Estağfurullah ne kusuru yardımcı olmak için buradayım, aklınızı takılanları sorabilirsiniz :hugs:

teşekkür ederim hocam sağolun destek talebi oluşturma sonrası 15-20 dk aralıklarda hız testi sonucu istediler gönderdim bakalım nasıl sonuçlanacak olumlu olumsuz durumda yine konuya ekleme yapacağım baska arkadaşların da basına gelirse bilgi sağlaması açısından belki faydası olur iyi akşamlar diliyorum :hugs:

1 Beğeni

Farklı bir ISS in altyapı sorgu sayfasından bir adres sorgusu yapar mısınız mümkünse?

Gelişmelerden haberdar edin yapılabilecek farklı bir işlem varsa yardımcı olmaya çalışırız :hugs:

1 Beğeni

Netspeed Altyapı Sorgulama Sonucunuz

[Adresinizde Alabileceğiniz Maksimum Hız]

81 Mbps

[Santral/Saha Dolabı Tahmini Mesafe]

86 Metre

[Port Durumu]

Boş Port Yok

bu şekilde hocam TurkNet’in sitesinden sorguladığımda 14 Mbps çkıyor

Port olmadığı için TurkNet te ADSL hız değeri çıkmış. Aynı şekilde netspeed sorgusundan da anlaşılacağı üzere bağlı olduğunuz dolapta yeni abone sayısı artmış ve 75 mbps profiline geçişiniz yapılmış. Şu an alabileceği hızı almış görünüyor modem. Bakalım destek kaydı üzerinden ne cevap gelecek.:man_shrugging: