Hızım Bir Anda Düşüyor

Merhabalar Ev İnternetim son zamanlarda 72Mb/sn olan hızdan 5.5mb/sn düşüyor

Farklı Farklı 3 Bilgisayar da denedim iki pc de sorun yok ancak ana makinem HP ENVY Olan da Ciddi Ciddi sorun oluyor

TurkNet destek kaydı oluşturdum modem kaynaklı dediler ancak modem kaynaklı olsa diğer laptop ve netbook da da yapmaz mı?
Modem TP-link 9970V3

HP ENVY wifi anteninden olabilir diye gittim onu da değiştirdim ancak nafile

ZYXEL NWD6602 AC1200 alıp deneyeceğim ama o da olmazsa ne yapacağım bilmiyorum yardım ederseniz çok sevinirim

Görselde ki 72,0MB sn 5.5 e düşüyor
indirme hızım da 144kb kadar düşüyor ve bunu farklı dosyalar vs indirirken de yapıyor dosya sayfası link ile alakası da yok

bu zamana dek tp link modemim de sorun asla yaşamadım sadece kanal değişikliği yaptım 6 nolu kanaldayım

hocam o telekom un verdiği modem mi eğer oysa rezalet bir modem değişmenizi öneririm

Oradaki değer internet hızı ile alakalı değil. O değer senin modeme bağlantı hızını gösterir. Yani ağ hızın.
Açıkçası başka kablosuz cihazlarda sorun yoksa senin WiFi alıcısı kalitesiz veya sorunlu. Bazı ucuz alıcılarda ısınınca aşırı hız düşmesi sorunu olabiliyor. Başka WiFi alıcı ile deneme şansınız varsa deneyin. Büyük ihtimal WiFi alıcınız darboğaz oluşturuyor.

Konuya cevap yazamiyorum

Cvp yazmak istiyorum bu hata aliyorum

Bir hata oluştu: Üzgünüz, yeni kullanıcılar bir gönderiye yalnızca 2 bağlantı koyabilir.

Selamlar @bugraaydin, bağdaştırıcı ayarlarını sıfırladıktan sonra driver güncellemesi yapmanızı tavsiye ediyorum. Devamında sorun devam eder ise üretici firma ile görüşebilirsiniz. Ek olarak aynı cihazın farklı ağlarda da benzer sorunu yaşayıp yaşamadığını tespit edebilirseniz net bir fikir edinmiş olursunuz.

Şimdi yazmayı dener misin. :+1:

Yani bilgisayarin wifi kart mi sorunlu ama 2. Wifi kart bu değistirdim zaten

O zaman usb calisan wifi zyxcel nwd6602 alip deneyeyim?

Cunki senelerdir TurkNet telekom vs hepsinde modemi kullandim gayet sorunsuz idi ezdeki toshiba laptop verdim ho envy geldikten sonra isin rengi degisti bosuna modem almim illa alin derseniz zyxel vmg3625 t50b 1200 mu almam gereki

Yazdım yazabildim

Bunu yaptım ilk anda dostum hatta hp driver sitesinden indirdim ama yarin il disinda cikip orda deneyecegim hatta 3g tasinabilir modem ile