Hızım 65 Mbps desteklerken aldığım tanımlanan hız 35 Mbps

Merhaba TurkNet, binamda 65 mbit alan insanlar var fakat bana neden 35mbitlik paket tanımlanmış? aynı parayı ödüyorum fakat hızım düşük.

Online işlemlerden paket yükseltme yaparak yüksek hıza geçebilirsiniz.

Hattınızın destekleme durumuna göre tanımlanabilir hız değeri değişmektedir. Hat değerlerinizi paylaşır mısınız?

1 Beğeni

Merhabalar paket değişimi yapamıyorum 16mbit’lilk daha düşük paketi gösteriyor. Hat değerlerimi şu an işyerinde olduğumdan göremiyorum.

Şu anlık değerlerinizi görmeden yorum yapamam maalesef.

Aşağıdaki gibi destek kaydı açarak talep oluşturabilirsiniz.

Hat değerlerim şöyle 75 mbit’e yükselttim paketimi şimdi de 49mbit alıyorum
@Baran

Modeminize kablolu olarak bağlanıp hız testi yapar mısınız?

Modeminizin markası ve modeli nedir tam olarak?

Huawei HG655d kablolu bağlantım var

Max 50 MBPS görünüyor fakat düz hesap 49 mbps. Upload olarak modeminize 8 mbps çıkış görünüyor DSL panelinde.

TurkNet online işlemler paneline giriş yapıp Teknik & Destek > Teknik Bilgiler adımlarını takip edip, Teknik Bilgiler panelinin ekran görüntüsünü bizim ile paylaşır mısınız?

Modeminiz 50 Mbps ile buluşmuş hat zayıflaması ve maksimum değer gözükmediği için net bir bilgi veremiyorum. TurkNet Online İşlemler Merkezi - Teknik & Destek - Yardım Merkezi - Arıza - Hızım Düşük Performans bu adımları izleyerek destek kaydı oluşturun orada size hat değerleri iletilecek o değerleri benimle paylaşırsanız net bir bilgi verebilirim.

Modeme ulaşan kablolarınızda ezik, ek yapılma “kabloyu kesip ek bir kablo ile birleştirme” veya kırıklık “büzülme” var mı?

TurkNet alt yapı sorgulama web sitesi üzerinden alt yapınızı sorgulattığınız zaman kaç mbps gösteriyor.

IP ve devre numarasını keşke sansürleseydiniz.

Modeminize kadar gelen hızlar 49 mbps gibi görünüyor.

Şişli de vdsl mi? Hangi mahalle orası? :sweat_smile:

Çağlayan mah. kağıthane olarak da geçiyor neden şaşırdın :smiley:

Arkadaşlar son durum şu dediğiniz gibi 49 mbps hız alıyorum fakat sanki TurkNet tarafından sabitlenmiş gibi, çünkü benim paketim 75 mbps sizce modemle alakalı olabilir mi bu konu?

Paket 75 mbps olsada hat zayıflaması fazlaysa bağlantı kopmaması adına modem 50 mbps ile buluşabilir. Hat zayıflama değerlerinizi ve netspeed üstünden saha dolabı mesafenizi atın.

Şaşırmadımda Kağıthane ise sorun yok zaten ama şişli bölgesinde yıllardır adsl var ben 6 yıldır bomonti de çalışıyorum işyeri orda 6 yıldır adsl, bir türlü vdsl getiremediler sizin santrali de şişli görünce bir sorayım dedim çünkü buralarda pek vdsl bulunmuyor kolay kolay :grin: :+1:

Merhaba, SNR değeriniz 8dB altında kaldırmadığı için 50mb’i geçmiyor hızınız ama emin olmak için diğer değerlere de ihtiyacımız var, modeminiz de zayıflama değeri gözükmüyor. OİM tarafından paylaşılan hat bilgisini buraya yazabilirseniz daha iyi olur.

1 Beğeni

223 Metre gözüküyor bu uzak bir mesafe mi santral için?

Merhaba şimdi attım TurkNet Online İşlem Merkezi tarafından gönderilen değerleri