Hızım 35 mbps bulmuyor

Merhaba yaklaşık 1 buçuk ay önce Türk net bağlattım 35 mbps 2-3 gün önce 100 mbps çıkartırdım fark ödeyip fakat çok kopma oldu yerinde destek ekibi gelerek 100 mbps hızı zor destekliyor o yüzden çok kopma yaşıyorsunuz dedi. 50 mbps pakete geçin dediler bende desteğe yazarak 50 varsa eğer yoksa 35 e geri dönmek istiyorum dedim şuan 35 mbps paketindeyim fakat 35 i göremiyorum acaba benimde dslam kilidi mi vardır 32 - 31 mbps De kalıyor paketim düşük bari tam 35 olarak verim almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim abone no 2053173

Hat değerlerini paylaşırsan yardımcı olabiliriz

Speedtest sırasında 2-3 Mbps kayıplar yaşanabilmektedir.Modem hat değerlerinizde 35 tanımlı olduğunu görebiliyorsanız sorun yoktur.DSLAM kilidi yok olarak gözüküyor anlattıklarınızdan anladığım kadarıyla.Tam olarak tanımlı hız fiber kabloda iletilebilir fakat bakır kabloda kayıplar yaşanabilmektedir.

1 Beğeni

Pek anlamam bu işlerden forum da gördüğüm kadarıyla bi sorayım dedim ayrıca modemim Asus dsl ac 51 tam verim alabilmem için nasıl bir ayar yapmam gerekir

Hattınızda herhangi bir sorun gözükmüyor.DSLAM kilidi yok hatta.

Tamam o zaman ilginiz için teşekkürler kolay gelsin

1 Beğeni

Rica ederim.İyi kullanımlar dilerim. :hugs:

51 tam verim alabilmen için snr değerinin yüksek olması lazım snr değerin yükselince 51 kullanırsın ev içi tesisatındaki kabloyu cat6 yapabilirsin
Hat değerlerini yükselebilirsen 80 lara kadar çıkabilirsin tabiki ankastreye kadar gelen hatta sıkıntı yoksa

Ankastre den daireye dışarıdan sıfır kablo çekildi tesisat ta sorun yokmuş şuan İnternetim iyi 50 mbps paket yaptırdım Asus ac51 modem de 5ghz bandında 45 mbps hız geliyor fakat 2.4 bandında en düşük 30-35 arası gelmesi lazım fakat 10 mbps civarı geliyor daha önce başka yerde bsğlattığım da 2.4 ve 5 ghz da hep aynı hızı alıyordum şuan durum böyle 5ghz bana yeter ama modem den uzaklaşınca diğer oda da 2.4 ghz bağlanıyor oda yavaş haliyle

Hızınız 35 zaten. 5ghz i devre dışı bırakın modemin yükü ve kablosuz sinyal paraziti azalsın.

Bugün 50 mbps çıkarıldı

Hat değerlerini atarmısın snr değerin ne kadar düşmüş sırf meraktan 35 de iken snr değerin düşüktü 50 olunca ne oldu sırf merakta :slight_smile:

Snr düşük olunca mı iyi yüksek olunca mı pek anlamam ama şuan iyi internet 2.4 de 20 civarı 5 ghz de ise 45 i buluyor

Snr değerin ne kadar yüksekse o kadar iyi oluyor
Pek bir düşüş olmamış snr değerinde

Anladım şuan iyi zaten bilgiler için sağolun forum iyiymiş anında cevap geliyor ilginiz için teşekkürler iyi forumlar

2 Beğeni

Kanal genişliği 20/40 kalsın kanal otomatikte birde 2.4 ile 5ghz bantlarını birbirinden ayırın. 5Ghz si güçlü olmadığından bir oda ötesinden sonra kopması normal 2.4 ghz içinde sorun devam ederse sadece 20 Mhz kanal genişliği sabitken deneyebilirsiniz. Birde only N yada sadece N diye geçer ayarlarda bunuda yapın

1 Beğeni

Tamamdır teşekkürler deneyeceğim

Türkiye için wifi çıkış gücü çok sınırlanmış ya. 15Km menzilli dağıtıcıyı 2 kmlik mesafede kullanıyordum. -84 çekim gücü ile buluşuyordu. Wifi ayarlarından ABD ye getirdim. Wifi çekim gücü -64 lere yükseldi. 5GHz bandında çalışıyordu bu arada.

2 Beğeni

Bende zamanında denemek istedim bu uzun menzilli internet paylaşımını da yapmak nasip olmadı. Türkiye avrupa standartları için biraz düşürmüş durumda wifi çıkış güçlerini sağlık olsun da gerisi bi şekilde halloluyor. Modem evin orta noktalarına yakınsa her yerinde yüksek hızda bağlanabiliyorum bu zamana kadar da hep böyle oldu. Yeterli sayılır bana göre

1 Beğeni