Hız ve Hat Değerleri

Arkadaşlar selam herkese,
35mbit vdsl paketi kullanıyorum ancak modeme ulaşan hız 29 mbit testlerdede 27 mbit civarı hız alıyorum. 8 mbit lik bu kayıp çok geldi bana sizlerde durum nasıl ?

Birde iç tesisatım sıkıntılı biraz değerlerim düşük gibi konuya hakim arkadaşlar yorumlayabilirse sevinirim. Crc hatası sürekli artıyor problem olur mu sizce ve paket olarak 50 mbit e geçsem hattım kaldırır mı sizce?
Hayırlı günle herkese…

Hayır kaldırmaz ankastreden ölçüm yapıp net olarak bakmak lazım zayıflama düşüyormu ve max hız artıyormu diye?

2 Beğeni

ben de günlük 500- 1000 crc hatası oluyor ama bir problem yok. saatte 3-4 bin crc ya da fazlası olursa, normal artışın üstünde bir hız olursa o zaman sıkıntı olabilir ama resimden gördüğüm kadar 40 dakikada 50 crc hatası var. günlük 1000, 2000 makul sayılardır. ben 10 gündür online durumdayım. 12 bin kusur crc olmuş. her hangi bir sıkıntı yaşamadım.

hız testi yaparken kablolu yapın, ayrıca hız testi sırasında eş zamanlı olarak bilgisayarda görev yöneticisi / performans kısmından ethernet bölümüne bakarak max hızı görebilirsiniz.

hız testi sonuçlarına göre bende de 3-4 mb kayıp oluyor. ama görev yöneticisinden baktığımda tam hızı aldığımı görüyorum.

1 Beğeni

O halde en kısa zamanda ankastre den ölçüm yapıp kontrol edeyim.

Teşekkürler hocam selamlar.

2 Beğeni

@baryburton aleyküm selam. kesintisiz ve hızlı internetli günler… :+1:

2 Beğeni

Ve bol mbit li :slight_smile: Amin hepimize inş.

2 Beğeni

CRC hatalarının çözümü için modemin firmware yazılımını iki önceki versiyon ile değiştirin. Aşırı Crc hız düşürür. sonrasında hattı koparır

2 Beğeni

Bilgi için teşekkürler,güncel sürümde sıkıntı mı var ?

aynı değerlere sahibim ve hız ölçerken bende 29 30 arası alıyorum 35 lik paket

1 Beğeni

Kontrol ettim cgn ip havuzundayım ,ping biraz yüksek çıkıyor. Sizlerde durum nasıl ? Cgn havuzunda kalmamın çok bir dezavantajı olur mu acaba yada TurkNet iletişime geçersem çıkarır mı havuzdan yoksa statik ip alın mı derler ? Uzaktan erişim vs kullanmayacağım ama online oyunlar oynuyorum ,bu konuda sıkıntı çıkarabiliyormuş sanırım.

Evet son sürüm bende saniyede 1 CRC üretiyor…

2 Beğeni

Ankastreden ölçüm yaptırmamız için ne yapmalı hocam? Snr değerlerim çok düşük bende bina tesisatından şüpheleniyorum ama emin olamıyorum.

Modemi alıp ankasteye gelen ana hat kablosunu direk modeme bağlayarak ölçülebiliyor sanırım yanlışım varsa daha bilgili arkadaşlar düzeltsinler.

1 Beğeni

Evet aynen bu şekilde yapılıyor.

1 Beğeni

@HKN patron hayırdır.
“VDSL2_76M_8192/V” bunu görünce 76 mbps gibi okudum. belkide bu kadar hızlarla uğraşınca bilinçaltıma bütün rakamlar mbps gibi geliyor. :joy:

umarım yanlış değildir. yanlışsa da yakın bi zamanda gerçekleşir inşAllah. :slight_smile:

Çok yakında diyelim :slight_smile: bağlı olduğum dolaba ek T7 ve T23 eklemesi yapılacak.

1 Beğeni

Bu arada evet 75 mbps’in teknik halini yazdım :slight_smile: upload’lar düşünce 4096 olacak o ama orası ayrı :smiley:

1 Beğeni

Telekomdan gelen kablodan mı yoksa eve gelen kablonun bağlı olduğu kroneden mi yapılıyor?

1 Beğeni

Telekomdan gelen kablonun bağlı olduğu kroneden yapılıyor.

2 Beğeni

Allah kavuştursun o zaman. :sunglasses:

1 Beğeni