Hız testi sonuç farkı

oim uygulaması vs speedtest uygulaması sonuçlarını ekte gönderiyorum bu farkın nedenini öğrenebilir miyim hangisi doğru?

Bende de aynı sekilde ama speedtest in daha doğru ölçtüğünü düşünüyorum. :upside_down_face:

1 Beğeni

Speedtest’e güven herkes tarafından çok fazla ama bende tam tersine speedtest’in hızı 3 4 mpbs az ölçtüğünü düşünüyorum.

Kablosuz olduğu için ikisi de tam olarak doğru diyemeyiz, ayrıca OİM’deki hız testi bölümü direkt olarak TurkNet sunucusu üzerinden test yaparken Speedtest en uygun gördüğü yere test yapıyor.

2 Beğeni

Bilgisayardan hiz testi yapıldığında, win10 konum yanlış algılıyor olabilir. Hangi il’deyseniz, ve Hangi alt yapıyı kullanıyorsanız, o ilin sunucusu Manuel seçip hiz testinizi bu sekilde test edip dogru sonuca varabilirsiniz.

2 Beğeni

Speedtest in konuya müdahil olması da güzel :grinning:

1 Beğeni

En doğru sonuçları Windows 10 kullanan arkadaşlar speedtest uygulamasından alabilir. Speedtest web tarayıcıları üzerinden 3/Gbit bant genişliği üzerinden test yapabilir en fazla. Ama uygulamada 10/Gbit bant genişliği olan sunucular üzerinden test yapar. Bazıları diyecek ki benim bant genişliğim o kadar yüksek değil, ama sunucu yoğunluğu size de etki etmektedir.

Kulağım çınladı, ondan dolayi geldim :sweat_smile:

2 Beğeni