Hız - sorunu

Böyle bi rezillik olamaz altyapı sorgulamada 70 mb çıkıyor bana verilen hız 20 mb 1005515
Devre Numarası: 881632***

Durum: Kullanıcı 20 dakika ONLINE

Fiziksel Durum (VAE): acik

Santral: HÜSEYİNGAZİ-18

IP Adresi: 100.94.10.85

Modem Buluşma: Modem Buluşuyor - VDSL

İndirme Hızı: 23.29 Mbps

Yükleme Hızı: 0.63 Mbps

Merhaba, @yusuf060619
Modemde bulunan hat değerlerini atarsanız neyden kaynaklandığını anlaya biliriz.

Selamlar @yusuf060619, ekipler sizi aradı fakat ulaşamadı. İç tesisat ile alakalı olan kısma itiraz ettiğinizi görüyorum. Kaydınız devam ediyor. Moderatör arkadaşımızın da belirttiği gibi kablolu hız testinizi ve modem hat değerlerinizi buradan paylaşmanızı rica ediyoruz :raised_back_of_hand:

makqq1y

Attığınız resmi düzenleme yaptım. Hat zayıflaması yüksek olma sebebi iç tesisatınızın sorunlu olduğunu gösterir, 39.9 çok yüksek değerlerdir.

Kabloyu daha dün değiştirdim cat 6 kablo çektim nasıl iç tesisat anlamıyorum 800 tl para harcadım kablo çekimine siz Cat 6 dediniz cat 6 çektim daha ne yapabilirim kabloda bi sorun olduğunu sanmıyorum vars bağlantılarda olabilir sorun nedir ne yapmam lazim varmi bi öneriniz

1 Beğeni

Modeme bağlı ek kablo varmı ?
Ankastrede bağlı ek kablo var mı ?
Kablonuzda splitter kulanıyor musunuz ?
DSL Duvar prizi kullanıyor musunuz ?

Modeme bağlı ek kablo varmı ? Aşşağıdan gelen kablo telefona bile baglamadım direk prizden modeme bağlı
Ankastrede bağlı ek kablo var mı ? Ankastre den yeni kablo çektirdim herhangi bi ek kablo bağlı değildir
Kablonuzda splitter kulanıyor musunuz ? Splitter da kullanmıyorum
DSL Duvar prizi kullanıyor musunuz ? Duvarda priz var evet

cat 6 prize bağlantısı yaptın prziden kablo çekip mı bağlantı sağlıyorsun.

Prizden çıkarıp direk bağlama şansın var mı ?

Herhangi bi ek kablo yapmadım prize bağlantı yapıldı o kadar o ek değil bence

Binanın girişindeki internet santralinden cat 6 kablo çektim mavi ve beyaz kablo bağlantısı yaptım 2 tane kablo bağladım duvardaki prizede aynı şekilde 2 tane bağlantı yaptım bu kadar

Prizden çıkarıp bağlanma nasıl oluyor öyle birşey yok diye biliyorum varsa bile makine ile bağlanır büyük ihtimalle

Duvar prizi dediğim böyle birşey

Bu ek sayılmaz ama çünkü direk iletir bağlantıyı

Var sadece bu var baska bi ek yok

duvar prizinde sıkıntı çıkma olasılığı olabilir, yinede siz bilirisiniz.

0 priz yeni aldım nasil bi sıkıntı çıkabilir

Direk ankastreye kısa kabloyla bağlayıp değerler değişiyor mu diye bakma şansın var mı

Tekrardan gönderi olustururum teşekkürler değerleri tekrar bi degerlendirirsiniz olur mu