Hız sorunu :(

50mbps İnternet kullanıyordum direkteki tel koptu tel yapıldıktan sonra 30 mbps almaya başladık 3 kere Telekom ekibin geldi sorun türk nette hız arttırma işlemini onlar yapıyor deniliyor bu sefer TurkNet 'e kayıt oluşturduğum zaman bu sefer TurkNet Telekom hızı yükseltiyor deniliyor yani ne yapacağımı şaşırdım :smiley:

Hat değerlerini paylaşır mısın? TurkNet düşürmez hızınızı düşürüyorsa istisnalar dışın da belki hattınız kaldırmıyordur sistem de düşürmüş olabilirler bir bakalım değerlerine. Telin (internet kablosunun) bağlantısını iyi yapamamış olabilirler

İşlem görülen yer de büyük ihtimal yanlış bağlantı yapılmış olabilir aşırı fazla zayıflamanız mevcut. Kopan internet kablosuna ek yapmışlar ise yanlış ekten dolayı da olabilir.

Ben de 80mbps alıyordum sonra hızımı 40 mbps yaptılar. TurkNet hiçbir şekilde arttırmıyor. Suç onlarda ama.

bende öyle düşünüyorum 3 kere baktılar bizlik bir durum yok hız arttırmasına TurkNet bakıyor fln diyorlar

şu anki durum kablolarla vs alakalı TurkNet değil de

Konunuz da sizi gördüm alperenatici gerekli yanıtı verdiğini düşünüyorum. Süreci sabırla beklemek lazım…

Yanıt vermedi ilgileneceğim dedi dönüş yapılmadı hiçbir şekilde.

Altyapın GİGAFİBER olsa dediğini doğrular dolaylı olarak. bağlantılar da sorun var. Peki, bu kopan yer evinizi içine giden kablomu (iç tesisat) yoksa saha dolabından direğe gelen kablo mu (dış tesisat)?

Direkteki kutudan bize gelen kablo diş tesisat

bu gelen kablo ile 3 ev internet hizmeti alıyor.

kopan kablo direkten değil de kablonun bir parçasından kopup ek yapmışlar ise ek te sorun var veya çarpmanın veya kopmanın etkisiyle regletteki (direkte ki) bağlantıyı gevşetmiş zarar vermiş olabilir. Eğer uğraştırırlar ise Elektrikçi ile yapmanızı tavsiye ederim. Telekom çalışanına bir sorun anlıyormu ki teknik değerlerden böyle bir yanıt vermiş?. sorununuz fiziksel hasar kaynaklı

Telekom Çalışanının söylediği hız arttırma işlemini TurkNet yapıyor sizin 30 dan 50 ye onlar çıkartacak denildi

evet kablonun bir parçası

O zaman o parçaya YAK1 konnektör ile bağlantısını yapın ve direkteki bağlantıları da kontrol ettirin, bağlantınız da gevşeme hasar gibi durumlar varmı.

Modemi kapatıp açtıktan sonra internet ışığı geç geliyor sadece kopmadan önce 48 e 7 alıyordum şimdi 30 a 2 alıyorum

Probleminiz modem de değil yukarı da dediğim gibi fiziksel hasardan dolayı.

Gerekli bilgi için teşekkürler destek kaydı oluşturup sorunun çözüme ulaşmasını bekleyeceğim

Rica ederim, İyi günler dilerim.