Hiz sorunu icin millenicomdan geçtim ama

Ben millenicomdan hiz problemi icin gectim , millenicom arizali olan modemdir dedi modem aldim ama sorun duzelmedi bana gereksiz masraf yaptirdilar. Bende biktim ve tutknete geçiş yaptim. Fakat hiz sorunu duzelmedi hala 50 megabit olan hizin 7 sini zor goruyorum

Binanın tesisatını baktırmanızı tavsiye ediyorum… Onun haricinde dolaba olan uzaklığınızda önemli

Acikcasi binanin ekstra bir tesisat problemi var mi bilmiyorum ama kullananlar nasil kullaniyor yani. Ayrica turktelekomun iscilerinin isciliginide buraya yukleyecegim

Alin size mevcut iscilikleri yani benim yapcagim birsey olsa yapayim. TurkNet 'e suc bulmuyorum aradilar soylediler , millenicom arizayi kendi kapatiyordu. Sorun cozulmedi diyorum , uzgunuz falan filan musteri temsilcisi yok saha hizmeti yok, hiz berbatti 3, megabit hiza 260 lira niye odeyeyim. TurkNet 'e kayit oluşturdum. Bekliyorum en azından hiz 10 megabiti gordu, 50 alabilcegim soyleniyordu turk telekomun mudehale etmesinden sonra gorecegiz.

Merhaba, Anlamanın en iyi yolu modemin içide yazan hat değerleridir.
Hat değerlerini atar mısın

Anladığım kadarıyla zayıflama çok yüksek. İç tesisatında sorun var gibi. Zaten max 10 Mbps geliyor ve sen 10 Mbps alıyorsun.

Icteki modeme gecen hat kablosunu soktum odadaki prizten gelen ve yeni dsl kablosunu denemistim sorun hala ayni

Fotoğrafını çektiğin o kutu var ya, o kutudan modeme kadar yeni kablo çekeceksin, sonra o kutunun içini Türk Telekom ekipleri açacak ve santralden gelen siyah kabloya senin kabloyu ek yapacak. Bu eki de YAK konnektörü ile yapacaklar, o zaman çok daha yüksek hızlar alırsın.

2 Beğeni

Birinci katta olsam yapardim, 3 kat yukardayim merdivenlerden gizleyerek cekemem direk yukari çeksem elin adaminin balkonunun ortasindan gecer , direk olsa eyvallah ama yok:(

Yeni kablodan kasıt eski kablonun yeni kablo ile değiştirilmesi. Tekrar yeni ayrı bir kablo çekmenize gerek yok.

Kendi odamdaki modeme geken kabloyu degistirdim ben, bir sey degismedi, hiz yine berbat. :frowning: bence ankastreyi baglayan elemanlar bir yanlis yapti gibi, apartman tesisati durduk yere bozulmaz bozulsa diger daireler nasil internet kullanabilir ki:(

1 Beğeni

Son durum bu

1 Beğeni

Boyle giderse interneti kapatacağım ya:( kullamadigim internete niye para vereyim ki :pensive:

O kablo apartman tesisatı değil. Ankastreden sizin evinize gelen bir hat. İnternet kullanan her daireninde kendine ait bir kablosu vardır. Eğer modemden ankastreye kadar olan kabloyu değiştirdiyseniz ve halen çözülmediyse dediğiniz gibi sorun dış hatta olabilir. Destek kaydında belirterek bir sorun olup olmadığının incelemesini isteyebilirsiniz.

Ekiplere durumu aktardım. Bilgi bekliyorum

2 Beğeni

Bugun TurkNet aradi elektirikci cagirmaniz gerekiyor dedi. Ben bi elektirikci çağırayım insallah sorun cozulur. Ama altini ciziyorum. TurkNet sorunun ustune düşüyor, bak ben nerden bilebilirim elektirikci cagirmam gerektigini, adamlar söylüyor. Iste bu onemli, millenicomda arizayi kapatip kapatip durdular. Telepati ile problem cozemem ki ben benim isim internet degil. Elektirikci cagirip sonra konuyu editleyecegim

1 Beğeni

Bana elektirikci cagirmami söylemişlerdi

TurkNet hakli cikti binanin ic tesisati arizali cikti simdi 3 kat kablo cektirmem gerekecek:( sadece bir sorun kaldi yuzde 51 engelliyim bekgemi yukledim faturam 302 kusur gözüküyor:( onlara yazdim durumu bekliyorum. İnternet sorunuda hat cektirince duzelecek insallah

Guncelleme, TurkNet ekiplerinden ucretli yardim istedim kendilerinerine elektirikci ile sorun cozulmedigini anlattim sali gunu gelecekler insallah ozaman bakacagiz, sorun cok yavas cozume yaklasiyor, fakat TurkNet cozsun veya cozmesin sorunu, helal olsun ne diyim, adamlar baski kuruyor fakat haftalardir beklemedeyiz en son yardim istedim sali gunu teknik servis gelecek ve bakacaklar, engelli indiriminide uyguladilar, burdan teşekkür ederim ama dedigim gibi, altyapiniz sorunlu olursa benim gibi uğraşırsınız, aparmanimin hemen onunde okul olmasina ragmen apartmanin telefon prizleri çürük, ic tesisati bitik, distan tesisat cekecek adam bulamiyoruz, ankastreyr mudahalede edemiyoz , zaman ve para kaybi. Gelismeleri aktaracagim, sabirla sorunun cozulmesini bekliyorum

Sorun çözüldü, tek problem arkadaslar , turknnette, teknik ekibe ulasmam zor oldu, yani oarasiylan is yaptirmak icin zorlandim, hizmet iyi konuyu kilit lutfen

1 Beğeni